Hangi sistem tercih edilmeli?

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Arkadaşlar iki kasa arasında kaldım sizce bu paraları hakediyorlar mı ve a'dan z'ye tüm parçalar iyi mi kasa falan mesela iyi mi?

KASA-1

KASA 2

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
intel amd den daha güçlü ama 1000 TL daha pahalı intel sistemin kasası ve güç kaynağı daha iyi ben 1000 TL daha fazla verip intel sistemi alırdım

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Arkadaşlar iki kasa arasında kaldım sizce bu paraları hakediyorlar mı ve a'dan z'ye tüm parçalar iyi mi kasa falan mesela iyi mi?

KASA-1

KASA 2

2side hemen hemen aynı ama intel amd ye göre biraaz daha performanslı kasa ve psu daha iyi
tercihim kasa1 den yana

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Her ne kadar sistemler iyi olsa da fiyat kısmından emin değilim.
Düz hesap 20.000 TL civarında bütçe var. Kampanyalı sistem beklemek daha iyi olacaktır.
"Yok kampanya beklemem, ikisinden birini almam gerek" derseniz de INTEL daha önde duruyor.

SandLOJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Anakartı b550 yapıp AMD alına bilir yükseltmelere de açık amd

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Peki arkadaşlar kasalar soğutma psu vs açısından iyi mi ben anlamıyorum pek ama bazı kasaları çok kötülüyorlar yok elektrik kesilirse parçalar zarar görür falan bu kasalar iyi mi?

SandLOJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
İkisininde önü mesh yani iyi psu'larıda iyi

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Peki arkadaşlar kasalar soğutma psu vs açısından iyi mi ben anlamıyorum pek ama bazı kasaları çok kötülüyorlar yok elektrik kesilirse parçalar zarar görür falan bu kasalar iyi mi?

TUF kasa ve PSU daha iyi.
Vento'nun Mesh olması dışında bir özelliği yok ve PSU olarak iyi bir model seçilmemiş.
Yeterli güvenliğe de sahip değil. Kasa + PSU olarak kıyaslarsak, TUF versiyon her şekilde daha iyi.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
TUF kasa ve PSU daha iyi.
Vento'nun Mesh olması dışında bir özelliği yok ve PSU olarak iyi bir model seçilmemiş.
Yeterli güvenliğe de sahip değil. Kasa + PSU olarak kıyaslarsak, TUF versiyon her şekilde daha iyi.
Gönül rahatlığı ile alacağım o zaman hocam sağ olun :) anakart ileride upgrade yaparsam sıkıntı çıkartır mı peki?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Gönül rahatlığı ile alacağım o zaman hocam sağ olun :) anakart ileride upgrade yaparsam sıkıntı çıkartır mı peki?
Ben önceki yorumu sadece Kasa + PSU için yaptım.

Bence sistemi almak için acele etmeyin.
Sistem kötü değil, ama bütçeniz de gayet iyi. 19.000 TL ödeyeceksiniz.
Bu bütçede daha iyisi var mı veya yayınlanacak mı diye biraz araştırmak lazım.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ben önceki yorumu sadece Kasa + PSU için yaptım.

Bence sistemi almak için acele etmeyin.
Sistem kötü değil, ama bütçeniz de gayet iyi. 19.000 TL ödeyeceksiniz.
Bu bütçede daha iyisi var mı veya yayınlanacak mı diye biraz araştırmak lazım.
Hocam alternatif olarak şu da var sizce bu mu alınmalı?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocam alternatif olarak şu da var sizce bu mu alınmalı?

Şahsen 19.000 TL'ye onu almak yerine 15.499'a bunu almak daha iyi olur diye düşünüyorum. FPS değerleri konusunda birbirlerine yakın olsalar da çoğu oyunda 6700 XT biraz daha yüksek değerler veriyor. Aradaki fiyat farkı ise +3.500 TL (Belki SSD için özelleştirme yapılabilir. Yine de fiyat 15.750 TL'ye çıkmıyor.)
1666103296160.png

2 sistemin oyun testi karşılaştırması bu şekilde. (sistemler farklı)

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Şahsen 19.000 TL'ye onu almak yerine 15.499'a bunu almak daha iyi olur diye düşünüyorum. FPS değerleri konusunda birbirlerine yakın olsalar da çoğu oyunda 6700 XT biraz daha yüksek değerler veriyor. Aradaki fiyat farkı ise +3.500 TL (Belki SSD için özelleştirme yapılabilir. Yine de fiyat 15.750 TL'ye çıkmıyor.)
Ekli dosyayı görüntüle 9632

RAM ve SSD Kıngston yaptım, bu haliyle 16 bine alınır bence ne dersiniz?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ekli dosyayı görüntüle 9632

O kasanın psu su nasıldır?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri