Yardım Hangi Sistemi Almalıyım

burkifalan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
7500f
Ekran Kartı
4060ti 16gb - 4070

arkadaşlar bu iki sistem arasında kaldım 4060ti olan sistemin msi parçalardan oluşması tercih sebeplerimden biri ikisini de 2k monitörde kullanacağım siz hangisini almamı önerirsiniz

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Monitör olarak ne kullanıcaksınız

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Gaming gendeki sistemin anakartı biraz giriş seviye kasayı +500tl ye yükseltsen çok güzel olur ssd 500gb ram 16gb biraz sıkıntı. Eğer bütçe arttırma şansın varsa anakart falan yükselt diycem ama özelleştirmeleri çok kötü eğer bütçe çıkarsa farklı bir siteden şunu öneririm.
Bu sisteme görseldeki özelleştirmeleri yapabilirsin. 37k ya falan denk geliyor şuan stok bitmiş ekran kartının ama gelir yüksek ihtimalle

Ekli dosyalar

• 1702740743447.png
    1702740743447.png
    72.9 KB · Görüntüleme: 14
KS

burkifalan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Gaming gendeki sistemin anakartı biraz giriş seviye kasayı +500tl ye yükseltsen çok güzel olur ssd 500gb ram 16gb biraz sıkıntı. Eğer bütçe arttırma şansın varsa anakart falan yükselt diycem ama özelleştirmeleri çok kötü eğer bütçe çıkarsa farklı bir siteden şunu öneririm.
Bu sisteme görseldeki özelleştirmeleri yapabilirsin. 37k ya falan denk geliyor şuan stok bitmiş ekran kartının ama gelir yüksek ihtimalle
Bütçe fazlasına çıkmıyor malesef 4060ti olan sistemin anakart modeli falan da iyi diye biliyorum onda kasa geliştirmesi yapmıştım sadece, ileride ekstra m2 desteği olduğu için m2 alır takarım diye düşünüyordum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Eğer 4060 ti alacaksanız 2K monitör pek önermem gibi, 4060 ti alıcaksanız benim attığım sisteme görseldeki özelleştirmeleri yaparsınız 4070 yerine 4060 ti seçersiniz. O anakarttada 2 tane m2 slotu var

KS

burkifalan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eğer 4060 ti alacaksanız 2K monitör pek önermem gibi, 4060 ti alıcaksanız benim attığım sisteme görseldeki özelleştirmeleri yaparsınız 4070 yerine 4060 ti seçersiniz. O anakarttada 2 tane m2 slotu var
4060ti 16gb olan versiyonunu göremedim özelleştirmelerde

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Çok az oyunda vram sorunu yaşarsın rustta 8gb yeter, vram kullanmayan oyunlarda aynı performansı alırsın zaten

Bu videodan göz atabilirsin vram kullanmayan oyunlarda aynı fps

KS

burkifalan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çok az oyunda vram sorunu yaşarsın rustta 8gb yeter, vram kullanmayan oyunlarda aynı performansı alırsın zaten

Bu videodan göz atabilirsin vram kullanmayan oyunlarda aynı fps
1000tl lik bi fark var iki sistem arasında kararsız kaldım msi parçalarını tercih etmek daha mantıklı olabilir ekran kartının 3 fanlı olması da soğutma için avantaj sağlar diye düşünüyorum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
ventus serisinin soğutması kötü, ram 16gb ssd 500gb yükseltilebilir ama size kalmış anakart falan güzel

onuracikgoz45

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar benim açtığım konumda gamepower markasını beğenmeyip bu konuda arkadaşa önerdiğiniz sistemde kasa xpg işaretlemişsiniz(gamegarajda çok fazla seçenek olmadığını biliyorum.) , Ram olarak gskill gibi düşük kalite ssd olarak yine düşük kaliteli ve yavaş bir ssd tercih etmişsiniz.
ekran kartı zaten inno 3d o da fazla ısınıyor anakart biostar yine cok düşük kaliteli bir anakart , Soğutucu ona keza ?
ve kasa fiyatı 37 k ya geliyor .
Benim konuma göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim ama orada ayrı burada ayrı konuşmanız bilgi edinmek isteyen insanları yanlış yönlendirir.

Jesus wicked

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri