Soru Hangi Soğutucuyu Almalıyım ?

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Arkadaşlar merhaba. Corsair 4000 X kasam var. İçerisinde Asus Prime B550 M K anakartım mevcut.Kullanmış olduğum işlemcinin (Ryzen 5600 )uzun solukta zarar görmemesi adına kule tipi hava soğutma almak istiyorum. Bütçem 1000 tl civarlarında. Kasama sığabilecek ve anakartıma uygun sağlam bir hava soğutma önerisi alabilir miyim ?

ID-Cooling SE-214-XT​

Arctic Freezer 34 eSports DUO​

Benim baktıklarım bunlar fakat kasama sığar mı bilemiyorum.
Ayrıca hayatımda hiç soğutma montajı yapmadım. Montajı yaparken sorun yaşar mıyım ?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Arkadaşlar merhaba. Corsair 4000 X kasam var. İçerisinde Asus Prime B550 M K anakartım mevcut.Kullanmış olduğum işlemcinin (Ryzen 5600 )uzun solukta zarar görmemesi adına kule tipi hava soğutma almak istiyorum. Bütçem 1000 tl civarlarında. Kasama sığabilecek ve anakartıma uygun sağlam bir hava soğutma önerisi alabilir miyim ?

ID-Cooling SE-214-XT​

Arctic Freezer 34 eSports DUO​

Benim baktıklarım bunlar fakat kasama sığar mı bilemiyorum.
Ayrıca hayatımda hiç soğutma montajı yapmadım. Montajı yaparken sorun yaşar mıyım ?
Her ikisi de sığar. Bütçen varsa Arctic al

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arctic Freezer 34 eSports DUO tabiki bu karsılastırma bile yapılamaz :)

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Montaj sırasında sorun yaşamazsın fakat iyice internetten araştır kimi inceliklerini bil seçimine gelecek olursak ben Arctic tercih ederdim

KS

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için. Allah işinizi rast getirsin 🤝

18beyto18

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
bendede 5600x var xpg air black kasası varda baya ufak gıbı geldı kasa almak ıstedıgım sogutucu snow 200m modeli bütçem ona yetıyor o bütçede öneriler varsa bende uyarım :)

KS

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Corsair A500 gördüm şimdi arkadaşlar fiyatı çok fazla. Fiyatı kadar performans verir mi ? Yoksa artic den devam mı ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri