Soru Hangi Ssdyi Almalıyım?

Jwlly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
1692306185630.png

1tb lık almayı düşünüyorum mld m500 veya m700 bana mantıklı geldi fakat yorumlar kötü zaten s40g kronik ısınma problemi var
şöyle bir seçenek de var m300de bırakıp ek olarak bi ssd daha fakat o zaman da olmaz bilemedim önerilerinizi bekliyorum

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
980/990 Pro modellerinde DRAM var. Düz 980 modelde DRAM yok.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
3k veremem proya dostum
Alın diye tavsiye vermedim. Oradan almak zorundaysanız diye Dram olmasını istediğinize göre yanıt verdim.
Anakartınızı bilmiyorum ama 2 tane M2 takılıyorsa dilerseniz ucuz bir tane 2. SSD olarak içlerinden birini seçip, başka adresten Samsung 970 Evo Plus MZ-V7S1T0BW 1 TB alıp 1. SSD olarak kullanabilirsiniz. Kapasite de daha fazla olur
(1 TB + 500 GB gibi). Yüksek hız SSD ile işiniz yoksa ve ağırlıklı olarak oyun oynayacaksanız fazlasıyla yeterlidir 970 Evo Plus modeli.

Bilgi eksik olunca tavsiye vermek de zor oluyor. Anakartı yazarsanız ve SSD'yi ne için kullanacağınızı yazarsanız ona göre daha çeşitli tavsiyeler alabilirsiniz. Ayrıca bu liste hazır sistemle birlikte gelen bir listeye benziyor diye bu yanıtı verdim.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
pcyi oyun ıcın kullanıyorsan pcie 3.0 ssd yeterlidir. ilk bastakinde bırakıp 1000tl ye fp bır sata ssd alabılırsın.

KS

Jwlly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Alın diye tavsiye vermedim. Oradan almak zorundaysanız diye Dram olmasını istediğinize göre yanıt verdim.
Anakartınızı bilmiyorum ama 2 tane M2 takılıyorsa dilerseniz ucuz bir tane 2. SSD olarak içlerinden birini seçip, başka adresten Samsung 970 Evo Plus MZ-V7S1T0BW 1 TB alıp 1. SSD olarak kullanabilirsiniz. Kapasite de daha fazla olur
(1 TB + 500 GB gibi). Yüksek hız SSD ile işiniz yoksa ve ağırlıklı olarak oyun oynayacaksanız fazlasıyla yeterlidir 970 Evo Plus modeli.

Bilgi eksik olunca tavsiye vermek de zor oluyor. Anakartı yazarsanız ve SSD'yi ne için kullanacağınızı yazarsanız ona göre daha çeşitli tavsiyeler alabilirsiniz. Ayrıca bu liste hazır sistemle birlikte gelen bir listeye benziyor diye bu yanıtı verdim.
b550 d3sh gigabyte

KS

Jwlly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pcyi oyun ıcın kullanıyorsan pcie 3.0 ssd yeterlidir. ilk bastakinde bırakıp 1000tl ye fp bır sata ssd alabılırsın.
ilk baştaki kalsa içine ne kurmaliyim Windows mu oyun mu ayrıca sata ssdyi ne kadarlık almalıyım ve ne kurmaliyim

ilk baştaki kalsa içine ne kurmaliyim Windows mu oyun mu ayrıca sata ssdyi ne kadarlık almalıyım ve ne kurmaliyim
500m2 mld m300 kalsa yanına da 500 sata SSD alsam da yeter aslında ne diyorsunuz problem olur mu

Son düzenleme:
KS

Jwlly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ya da hiç öyle yapmayıp 980 1tb mi alsam ne diyosunuz

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657

500m2 mld m300 kalsa yanına da 500 sata SSD alsam da yeter aslında ne diyorsunuz problem olur mu
500lük mld kalsın. o ssdye wındows ve gunluk kullandıgınız steam dc spotify vb uygulamalar yukleyebılırsın. sata ssd 1 tb öneririm. ona da oyunları dosyalarını aktarırsın 1000tl ye falan güzel fp urun bakarız bırlıkte

ya da hiç öyle yapmayıp 980 1tb mi alsam ne diyosunuz
düz 980 fıyatını hak etmeyen bır urun o yuzden pek onerılmıyor.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
b550 d3sh gigabyte

Anakartta 2 tane M2 SSD yuvası var.
SATA ile M2 arasında fazla fiyat farkları olmuyor ve en yavaş olan M2 SSD bile SATA SSD'ye göre çok daha hızlı oluyor. SATA SSD'yi anca M2 yuvaları dolarsa ve daha fazla depolama alanı lazım olursa ileride almanızı tavsiye ederim.

Ekran resmini attığınız SSD'lerden en ucuzunu alıp, bir de Samsung 970 Evo veya Evo Plus modeli 1 TB alabilirsiniz veya yeterli derseniz 500 GB 970 Evo Plus modelini de alabilirsiniz. Hatta hemen almanız şart değil, yani ileride de alabilirsiniz. Oyun bilgisayarı olarak kullanacaksanız yüksek okuma yazma hızlarında olan ve pahalı M2 SSD'ye gerek yok.

KS

Jwlly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dün PC aldım 970 Evo plus 500 var se 214 xt RGB siparisi verdim birde 1tb M2 ya da SSD alacağım onerileri bekliyorum sadece depolama amaçlı windowsu 970e ve en fazla oynadığım oyunları da ona kurdum suanlik

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri