Hangisi daha iyi

Orkun23

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Merhaba oyunlar için sistem gereksinimlerine bakarken and fx serisi var bende amd ryzen 5600 var hangi seri daha iyi ekran kartım msi 3060 12 gb 16 gb ram oynatamayacağı oyunlar hangileri

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Amd rx mi demek istediniz?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Merhaba oyunlar için sistem gereksinimlerine bakarken and fx serisi var bende amd ryzen 5600 var hangi seri daha iyi ekran kartım msi 3060 12 gb 16 gb ram oynatamayacağı oyunlar hangileri
Fx serisi Amd'nin eski serisi. Şu an bildiğim kadarıyla 5600'ün çalıştırmaycağı oyun yok. Bir sürede çalıştırmama sorunu olmaz.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ha fx, 5600 daha iyi tabi oynatmayacağı oyun yok 3060 la beraber her oyunu oynatır.

KS

Orkun23

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Ha fx, 5600 daha iyi tabi oynatmayacağı oyun yok 3060 la beraber her oyunu oynatır.
Yani şuan gow ragnatok oynatır mı en son o çıktığı için bundan sonra 1-2 yıllık oyunları oynatır mı ondan sonra pek gerek yok bence

Fx serisi Amd'nin eski serisi. Şu an bildiğim kadarıyla 5600'ün çalıştırmaycağı oyun yok. Bir sürede çalıştırmama sorunu olmaz.
Bazı iyi grafikli oyunlarda fx yazdığı için iyi biley zannettim teşekkürler

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Yani şuan gow ragnatok oynatır mı en son o çıktığı için bundan sonra 1-2 yıllık oyunları oynatır mı ondan sonra pek gerek yok bence
Rahat rahat iyi ayarlarda oynatır. Şu an sisteminizin açamayacağı oyun yok. Çoğu oyunu 1080p yüksel ayarda açar. İşlemci ve ekran kartınız iyi.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ragnarok farklı galiba ama oynatır

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
GOW Ragnarök ps5 özel oyunu daha pc çıkmadı ama ilerde çıkabilir, Sony açıklamasına denk gelmedim.
Doğrudur, pc oyunlarıyla alakam yok. Gelirse onuda kaldırır diye düşünüyorum güçlü sistem her oyunu oynatır.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Doğrudur, pc oyunlarıyla alakam yok. Gelirse onuda kaldırır diye düşünüyorum güçlü sistem her oyunu oynatır.
Çok reklamı oldu hocam, popüler oyun hakkında bilnin aklınızda bulunması için. Bilgileriniz güncel ve sürekli yardımcı olmak için yazıyorsunuz. Tekrar karşılaşırsanız diye belirtmek istemiştim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
AMD FidelityFX™, geliştiricilerin oyunlarına uygulayabilecekleri, AMD RDNA™ ve AMD RDNA 2 mimarileri için optimize edilmiş dokuz farklı çözümden oluşan açık kaynaklı görüntü kalitesi araç setimizdir. FidelityFX, minimum performans ek yüküyle en üst düzey görsel kaliteyi sunmaya yardımcı olarak, talep ettiğiniz inanılmaz oyun deneyimlerine güç sağlamak için grafik kartınızı serbest bırakır.

Bundan bahsediyorsanız bu amd ekran kartı yazılımı için bir tabirdir. Fx işlemcileri var onlarda Fx olarak geçer oda en son 2014 olabilir üretimi ondan sonra Zen mimarili Ryzen işlemciler aldı yerini 2017 ilk seri tanıtıldı ve şu an Ryzen devam etmektedir . Bu yıl çıkan 5600 Zen 3 mimarili Ryzen 5 5000 serisi orta segment 6 çekirdek 12 izlek(sanal) çekirdekli güzel bir işlemci ekran kartınızla güzel çalışacaktır. Ekran kartınız Nvidia RTX 3060 işlemci olarakta 5600 seçerseniz 1-2 yıl sonra ragnarok pc ye gelirse orta ayarlarda rahat oynatır diye düşünüyorum belki yüksekte de o zaman oyun pc ye port edilince optimizasyonu da iyi olursa sıkıntı çıkmaz . Şu an ki oyunlarda yüksek ayarlarda güzel bir ekran kartı RTX 3060 . Sorduğunuz oyun daha çok ekran kartı tüketimiyle ön plana çıkar bazı oyunlarda işlemciyi daha çok kullanır yüksek fps için cs:go , valorant gibi vs vs online aksiyon rekabetçi oyunlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri