hangisi doğru HWmonitor mu CPU-Z mi?

Alquist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hangisi core voltage'i doğru gösteriyor?
1657974346170.png

1657974352673.png

KS

Alquist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İkisi de doğru ama bakılan veriler farklı. Birisi işlemcinin boost hızında çıktığı maksimum frekans değerinde ki voltaj diğeri minimumda ki voltaj.
biraz araştırdığımda Vcore'un o kadar fazla olmasının büyük bir sorun olduğunu gördüm benim için de sorun teşkil edebilir mi yoksa göz ardı edilebilecek birşey mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
biraz araştırdığımda Vcore'un o kadar fazla olmasının büyük bir sorun olduğunu gördüm benim için de sorun teşkil edebilir mi yoksa göz ardı edilebilecek birşey mi
vCore değeri işlemciye ve anakarta göre değişir. Biraz fazla gibi ama o işlemcinin ve sizdeki anakartın normali o olabilir. Kontrol etmedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Evet birkaç önemsediğim siteye baktım yabancı kaynaklardan ve bu işlemci için bu sizdeki voltaj sorunu bazı kişilerde mevcut. normali 1V ile 1.4V arasında olmalı. Undervolt işlemi deneyebilirsiniz manuel olarak.

KS

Alquist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet birkaç önemsediğim siteye baktım yabancı kaynaklardan ve bu işlemci için bu sizdeki voltaj sorunu bazı kişilerde mevcut. normali 1V ile 1.4V arasında olmalı. Undervolt işlemi deneyebilirsiniz manuel olarak.
BIOS da öyle bir seçenek yoktu baktığımda

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri