Fiyat/Performans HaQQuS RTX 3060 Sistem 12.999TL!!

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Psu yine bildiğimiz gibi Performax. F/P olsun diye yapıyorlar ama performax psu koymadan 10k ya RX6600 sistem yapan PCHocasını da gördük biz. RTX sevdalıları için tercih edilebilir.

performax-650-w-inferno-siyah-rgb-atx-oyuncu-kasasi-387212.jpeg

Sistem Bileşenleri: AMD Ryzen 5 5500 İşlemci
GIGABYTE A520M H AM4 Anakart
Adata Legend 700 ALEG-700-512GCS PCIe NVMe M.2 SSD Disk
Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 RAM
Zotac RTX 3060 Twin Edge OC ZT-A30600H-10M 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı
Performax 650W 80 Plus Inferno Siyah RGB ATX Oyuncu Kasası PSU 80+

STOK 200!!

İnceleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam elinize sağlık öncelikle artık Performax kasa görmek istemiyorum tiksiniyorum diğer parçalarda artırılırsa güzel seviyeye ulaşır fakat değer mi bilemedim onun yerine alttaki sistem tercih edilebilir.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ben hazır sistemi (sözde) paylaştım. Bence de webtekno sistemi daha iyi. Hem o sistemin anakartı az da olsa buna göre yüksek frekans destekliyor ve güç kaynağımız Corsair. Sordum neden Performax diye herkeste corsair fsp yok F/P olsun diye performax koyuyorlarmış da diğer insanlar nasıl kaliteli psu ile sistem çıkarıyor.
2133 ü yanlış yazmışım kafam karıştı.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Ben hazır sistemi (sözde) paylaştım. Bence de webtekno sistemi daha iyi. En azından 2133MHz de takılmıyoruz ve güç kaynağımız Corsair. Sordum neden Performax diye herkeste corsair fsp yok F/P olsun diye performax koyuyorlarmış da diğer insanlar nasıl kaliteli psu ile sistem çıkarıyor.
Yok hocam bende yanlış sakın anlamayın benim amacım rehberinizi kötülemek değildir sadece almak istiyen arkadaşlar olursa bilgilendirmek için yazdım.(Eğer yanlış bir şey dediysem affola)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ben hazır sistemi (sözde) paylaştım. Bence de webtekno sistemi daha iyi. Hem o sistemin anakartı az da olsa buna göre yüksek frekans destekliyor ve güç kaynağımız Corsair. Sordum neden Performax diye herkeste corsair fsp yok F/P olsun diye performax koyuyorlarmış da diğer insanlar nasıl kaliteli psu ile sistem çıkarıyor.
2133 ü yanlış yazmışım kafam karıştı.
Ağır fanlar bazen ikna olmuyor hocam, insan çekiniyor kalitesiz bir PSU'ya sistem emanet etmeye. Emeğinize sağlık, diğer sistemlere bakılıp değiştirmek mantıklı gelirse alınabilir.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ağır fanlar bazen ikna olmuyor hocam, insan çekiniyor kalitesiz bir PSU'ya sistem emanet etmeye. Emeğinize sağlık, diğer sistemlere bakılıp değiştirmek mantıklı gelirse alınabilir.
Ya dediğiniz gibi. Karşımda çıkınca girip bekliyim dedim hem de forumda paylaşırım. Millet performax kaliteli diye neredeyse bana savaş açacak.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ya dediğiniz gibi. Karşımda çıkınca girip bekliyim dedim hem de forumda paylaşırım. Millet performax kaliteli diye neredeyse bana savaş açacak.
İnanırım hocam, ne geldiyse koyu şekilde taraf belirtmekten geliyor bizim başımıza. Doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenemedik malesef.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
İnanırım hocam, ne geldiyse koyu şekilde taraf belirtmekten geliyor bizim başımıza. Doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenemedik malesef.
Hayır savunmaları geçtim. F/P olsun diye performax yaptınız özelleştirmeye iyi şeyler koyarsınız de mi yada koymalısınız. Kasalar hep izoly frisby falan diye hatırlıyorum onlar da saçma.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Şuan yok ama 1k daha fazla verip ModART'ın yaptığı 6650XT sistem çok çok güzel şekilde alınabilirdi.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hayır savunmaları geçtim. F/P olsun diye performax yaptınız özelleştirmeye iyi şeyler koyarsınız de mi yada koymalısınız. Kasalar hep izoly frisby falan diye hatırlıyorum onlar da saçma.
Evet ben alıcı arkadaşlar için ona baktım özellikle dediğiniz gibi izoly frisby rampage gibi markalar var. 3060 gölgesinde stok eritmece gibi olmuş biraz :(

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Evet ben alıcı arkadaşlar için ona baktım özellikle dediğiniz gibi izoly frisby rampage gibi markalar var. 3060 gölgesinde stok eritmece gibi olmuş biraz :(
Zaten stok 200. Belki az izlendiğinden pek bilinmediğinden , sitelerde hep bu sistemlerde performax yada frisby gibi kasaları tutuşturuyorlar millete.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Zaten stok 200. Belki az izlendiğinden pek bilinmediğinden , sitelerde hep bu sistemlerde performax yada frisby gibi kasaları tutuşturuyorlar millete.
Bazen de bilerek az açıyorlar hocam insanlar ''madem kampanya nasıl bitmedi bu ürün ?'' şeklinde sorgulamasın diye. Zamanla bilinçlendikçe aşarız umarım, bileşenlerin farklarını kalitesini bende bu forum sayesinde az çok öğrendim sayılır.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bazen de bilerek az açıyorlar hocam insanlar ''madem kampanya nasıl bitmedi bu ürün ?'' şeklinde sorgulamasın diye. Zamanla bilinçlendikçe aşarız umarım, bileşenlerin farklarını kalitesini bende bu forum sayesinde az çok öğrendim sayılır.
Videonun başında söylüyordu bundan önceki sistem beğenildi stoğu bir kaç günde bitti diye söylüyordu.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Videonun başında söylüyordu bundan önceki sistem beğenildi stoğu bir kaç günde bitti diye söylüyordu.
Hocamın 2000 stok da bir kaç güne bitti hocam :D Sağlam parçayla koysun izlenmesi falan hikaye havada kaparlar, 200 stokla bir nevi garantiye alıyorlar genelde kendilerini.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bende aynen dediğiniz gibi yazdım işte. F/P olsun diye performax koyduk herkesde corsair olacak diye bir şey yok diyorsunuz PCHocası 10k ya rx6600 sistemde Asus güç kaynağı kullanmıştı :cool:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bende aynen dediğiniz gibi yazdım işte. F/P olsun diye performax koyduk herkesde corsair olacak diye bir şey yok diyorsunuz PCHocası 10k ya rx6600 sistemde Asus güç kaynağı kullanmıştı :cool:
Başka bir konuda da belirttim maddi çıkarı, reklam gelirini vs düşünerek yapılan sistem değil hocamın sistemler. Aalan kullanıcılardan anladığım kargo, parçada da sorun çıkmadı şükür ki (çıkan sistemler var). Her yönden 10/10 iş yapıldı.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Zaten her konuda fazla fazla para kazanmak için farklı yollara başvurulsaydı hazır sistemler tutmazdı diye düşünüyorum.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Zaten her konuda fazla fazla para kazanmak için farklı yollara başvurulsaydı hazır sistemler tutmazdı diye düşünüyorum.
Hocam güzel iş yaparak yola çıkmaktan ziyade öyle kalabilmek mesele, isim vermek istemiyorum lakin özellikle güncel çok örneği var bunun. Hocam dürüst iş yapıyor sistem savaşlarındaki odasında buram buram bizden birini gördüm ötesi varmı :D Kaldı ki kötüyse kötü incelemelerinde de ne kullanıcıyı ne satıcıyı kırar, takip eden biri anlıyor yani neye dem vurulduğunu.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bence samimilik ve en başta işini severek yapmak var hocamda. Sistemleri isteğe göre çıkartıyor çıkmadan bilgiler vermeye çalışıyor ve genele baktığında o an veya ondan önceki/sonraki sistemlere göre hep iyi oluyor. 10K ya hem RX6600 hem de RTX 2060 üstelik intel amd ayrı olarak çıkartmak çok büyük bir başarı

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bence samimilik ve en başta işini severek yapmak var hocamda. Sistemleri isteğe göre çıkartıyor çıkmadan bilgiler vermeye çalışıyor ve genele baktığında o an veya ondan önceki/sonraki sistemlere göre hep iyi oluyor. 10K ya hem RX6600 hem de RTX 2060 üstelik intel amd ayrı olarak çıkartmak çok büyük bir başarı
Ben yaptığı işi sonuna kadar beğeniyorum samimi iş yapıyor sağolsun, kötü bir önerisini de görmedim f/p kavramını fazlasıyla gördük sayesinde. Darısı diğer sistemlerin başına ben acele edip faydalanamadım en azından alacak olanlar parasının hakkını veren bir sistem alsın :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri