Harici Harddisk Problemi

tglclk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Seagate Backup Plus Desktop Drive 2TB harici var. Güç adaptörünü takıyorum, USB kablosunu da takıp bilgisayara bağlıyorum harddisk çalışmaya başlıyor ancak bilgisayara bağlantı gerçekleşmiyor. Nasıl çözebilirim :huh:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Farklı bir cihazda veya bilgisayarda denediniz mi ? USB konnektöründe sorun olabilir. Farklı bir USB kablosu ile denemek lazım. Ayrıca şöyle bir şey başıma geldi; Masaüstü PC USB 3.0 destekliyordu sadece, ancak Harici HDD USB 2.0'dı bağlantı kuruyordu çalışmıyordu belki böyle bir sorun da olabilir.

KS

tglclk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Farklı bir cihazda veya bilgisayarda denediniz mi ? USB konnektöründe sorun olabilir. Farklı bir USB kablosu ile denemek lazım. Ayrıca şöyle bir şey başıma geldi; Masaüstü PC USB 3.0 destekliyordu sadece, ancak Harici HDD USB 2.0'dı bağlantı kuruyordu çalışmıyordu belki böyle bir sorun da olabilir.

Hemen deniyorum birazdan yazarım sonucu

tglclk' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:

Hemen deniyorum birazdan yazarım sonucu

Taner Hocam usb 2.0 a taktım ve okudu. Usb 3.0 portunda okumuyor. Ancak kablo ve disk usb 3.0 uyumlu ve daha önceleri bir problem yoktu. Kabloda mı sorun var demek ki?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Daha önceden okuyor şimdi okumuyorsa kablodan kaynaklı olma ihtimali %90, farklı bir USB 2.0 cihazınız varsa takmayı dener misiniz ? Okuma sorunu 2.0 - 3.0 arası yaşanıyor..

KS

tglclk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Daha önceden okuyor şimdi okumuyorsa kablodan kaynaklı olma ihtimali %90, farklı bir USB 2.0 cihazınız varsa takmayı dener misiniz ? Okuma sorunu 2.0 - 3.0 arası yaşanıyor..

Hocam usb portları sorunsuz çalışıyor sadece haricide bu sorun var.

KS

tglclk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Harici diskin USB giriş kablosunu değiştirmenizde fayda var o halde, bir okuyup bir okumaması normal değil :)

Note 3'ün şarj kablosuyla aynı kabloymuş şuan ona şaşırdım :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri