Havayı Kasanın Üstüne Üfleyecek Kule Tipi ARGB İşlemci Soğutucu Önerisi

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Arkadaşlar konu başlığındaki gibi "Havayı kasanın üstüne üfleyecek kule tipi ARGB işlemci soğutucusu" önerisine ihtiyacım var.
Duyduğum kadarıyla bazı kule tipi işlemci soğutucular 90 derece açılarla 4 tarafa da takılabiliyormuş.
H410M anakart ve 10100F işlemciye sahibim. LGA 1200 soket.
Kule tipi işlemci soğutucunun fanı aşağıda kalsın ve fanı kasanın yukarısına üflesin istiyorum.
Neden diye sormayın benim kasam biraz farklı.

Tam olarak tarif ettiğim gibi bir ürüne ihtiyacım var. Kule tipi ARGB olup 4 yöne de takılabilen bildiğiniz işlemci soğutucu varsa yorumlara yazmanızı rica ederim.

Konunun takibindeyim. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Arkadaşlar konu başlığındaki gibi "Havayı kasanın üstüne üfleyecek kule tipi ARGB işlemci soğutucusu" önerisine ihtiyacım var.
Duyduğum kadarıyla bazı kule tipi işlemci soğutucular 90 derece açılarla 4 tarafa da takılabiliyormuş.
H410M anakart ve 10100F işlemciye sahibim. LGA 1200 soket.
Kule tipi işlemci soğutucunun fanı aşağıda kalsın ve fanı kasanın yukarısına üflesin istiyorum.
Neden diye sormayın benim kasam biraz farklı.

Tam olarak tarif ettiğim gibi bir ürüne ihtiyacım var. Kule tipi ARGB olup 4 yöne de takılabilen bildiğiniz işlemci soğutucu varsa yorumlara yazmanızı rica ederim.

Konunun takibindeyim. Sağlıcakla kalın.

Argb değil ama yukarı doğru üfleyen bildiğim tek model bu.

KS

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Hocam o çok pahalı.

Şunu alıp kaliteli bir fan alıp taksam mı diye düşünüyorum. Bu linkteki konuda bahsettiğim gibi değil ama en azından duruşu açısından normal kule tiplerinden farklı olduğundan dolayı en azından fan kasanın içinde gözükebilecek.

Benim asıl istediğim fan yönü şöyle olsun istiyorum. Görsel internetten örnektir.

jdhp4.jpg

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Eğer bilen çıkmazda teknobiyotik, sinerji gibi yerlere mail ya da telefonla ulaşıp, isteiğinize uygun modellerini öğrenebilirsiniz.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
LGA1200 soket anakartta sanırım kare yapısında vida delikleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla 4 vidalı aparatı olan işlemci soğutucu modellerinde soğutucu yönünü ayarlayabilirsiniz. Siz yine de kesin bilen birine danışın.
RAM yüksekliği de önemli bu noktada, soğutucu bloğa değmemesi gerekir.
Bahsettiğim 4 vidalı aparat CM Hyper 212 soğutucuda mevcut (aynı aparatı bulunan farklı model de alabilirsiniz):

KS

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
LGA1200 soket anakartta sanırım kare yapısında vida delikleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla 4 vidalı aparatı olan işlemci soğutucu modellerinde soğutucu yönünü ayarlayabilirsiniz. Siz yine de kesin bilen birine danışın.
RAM yüksekliği de önemli bu noktada, soğutucu bloğa değmemesi gerekir.
Bahsettiğim 4 vidalı aparat CM Hyper 212 soğutucuda mevcut (aynı aparatı bulunan farklı model de alabilirsiniz):

Hocam kare olduğu için montaj yapabildim. ID-COOLING SE-214-XT ARGB satın almıştım. Teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri