Hazır Kasa mı Toplama Kasa mı ?

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yaza yeni pc almayı düşünüyorum inşallah, ama önceden iyice araştırmak istiyorum. Benim, bilgisayar parçaları hakkında pek bir bilgim yok ama ne tarz bir şey istediğimi biliyorum. Vatan computerda aradığım tarzda en ucuz kasa buydu: 
http://www.vatanbilgisa...b-amd-r7-240-win-10.html 

Fiyatı şuan 2800 küsürde oynuyor. Ama oynayacağım oyunlarda nasıl bir performans gösterir bilmiyorum, oynayacağım oyunlar gta5, fifa17, call of duty, cs go vs. güncel çoğu oyun. Sizce bu paraya daha iyi özelliklerde 0 kasa toplayabilir miyim? 3000-3500 civarına kadar çıkabilirim. Kasa toplamak istersem vatan computer çalışanları yardımcı olur mu? Veya yardımcı olabilecek mağaza var mı? Tek başıma yapabileceğimi zannetmiyorum, kartların birbirine uyumu vs.

Azılı Kurt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: HAZIR KASA MI TOPLAMA KASA MI?

Toplama kasa her zaman iyidir bende yaza doğru pc alcam ve topladım bile yani parçaları topladım baya yere sordum 1500tl tutuyor GTA 5 High ayarlarda 60fps sabit alıyor :) Hazır pc ler hep daha pahalı oluyor o paraya o bilgisayardan daha kalitelisini toplayabilirisn

KS

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Azılı Kurt' Alıntı:
Toplama kasa her zaman iyidir bende yaza doğru pc alcam ve topladım bile yani parçaları topladım baya yere sordum 1500tl tutuyor GTA 5 High ayarlarda 60fps sabit alıyor :) Hazır pc ler hep daha pahalı oluyor o paraya o bilgisayardan daha kalitelisini toplayabilirisn

İşte sıkıntı, benim pc toplayacak kadar bilgim olmaması. Mağazalardakiler yardımcı olur mu sizce?

Azılı Kurt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

asduride' Alıntı:
Azılı Kurt' Alıntı:

İşte sıkıntı, benim pc toplayacak kadar bilgim olmaması. Mağazalardakiler yardımcı olur mu sizce?

Tabikide :d ister vatana gidip söyle onlar toplar ister facebookda tonlarca bilgisayar toplama grupları var oralara sorabilirsin ;)

KS

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Azılı Kurt' Alıntı:
asduride' Alıntı:

Tabikide :d ister vatana gidip söyle onlar toplar ister facebookda tonlarca bilgisayar toplama grupları var oralara sorabilirsin ;)

Peki 3000-3500 e nasıl bir pc toplayabilirim?

KS

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PCMaster' Alıntı:

Hocam benim de aklıma yattı; peki intel core i7 6700 işlemci, 16 gb ram, 4 gb ekran kartı(kaç bit alacağımı bilmiyorum) gibi bir pc toplamak istesem hangi anakartı almalıyım, tüm parçalar için hangi markaları tavsiye edersin? Vatan computera baktım, fiyatlar tuzlu geldi. 3000-3500 ne tarz bir şey toplayabilirim sence? Buna yakın olur mu en azından? Kusura bakma, daha önce de hazır kasa almıştık, hiç bilgim yok :dodgy:

asduride' Alıntı:
PCMaster' Alıntı:

Hocam benim de aklıma yattı; peki intel core i7 6700 işlemci, 16 gb ram, 4 gb ekran kartı(kaç bit alacağımı bilmiyorum) gibi bir pc toplamak istesem hangi anakartı almalıyım, tüm parçalar için hangi markaları tavsiye edersin? Vatan computera baktım, fiyatlar tuzlu geldi. 3000-3500 ne tarz bir şey toplayabilirim sence? Buna yakın olur mu en azından? Kusura bakma, daha önce de hazır kasa almıştık, hiç bilgim yok :dodgy:

Ben soracaklarımı yazana kadar sen yazmışsın hocam, eyvallah :D

KS

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PCMaster' Alıntı:
İşlemci: *Intel Skylake Core i5 6600K 3.5GHz 6MB Cache LGA 1151 İşlemci - 243,73$ + KDV = 1.067,02 TL
Anakart: *Gigabyte GA-H270-HD3 2400Mhz OC 2-Way Crossfire LGA1151 DDR4 ATX Anakart - 117,70$ + KDV = 515,27 TL
Bellek: Kingston DDR4 16GB(1x16GB) HyperX Fury Black 2400MHz Ram (HX424C15FB/16) - 130,98$ + KDV = 573,40 TL
Ekran Kartı: **Sapphire RX470 8GB 256Bit GDDR5 NITRO+ 8G O.C Ekran Kartı (11256-02-20G) - 249,00$ + KDV = 1.090,07 TL
HDD: *WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache (WD10EZEX) - 51,00$ + KDV = 223,27 TL
Kasa: **Aerocool GT Advance Black Edition 500W, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, 2x12cm Fanlı, SSD Ready Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (AE-GTA-500) - 63,00$ + KDV = 275,80 TL (Sihirbaza Özel Fiyat !!!)

200 TL aştık ama neler yaptık neler :D

Hocam monitörü unuttuk, ekran kartını 8gb yerine 4 gb 256 bite de razıyım :D  Hocam siz 8gb 256 bit ekran kartını 1000 e bulmuşsunuz ben vatana baktım 4 gb 256 biti bile 1300. Bu parçaları nerden alabilirim? Benim tercihim güvenilir bir mağazada toplatmaktı çünkü bide o kasayı kurması var  :D Bir de i7 yi niye tercih etmediniz, çok tuzlu diye mi?

PCMaster' Alıntı:
i7 6700 e cok zorlarsın kardo butceyı

peki i5 te çok performans kaybı olmaz dimi, kusura bakma hocam bir b.k bilmiyorum  :dodgy:

KS

asduride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PCMaster' Alıntı:
i7 ye göre farklı fakat  k versıyonu oldugu ıcın  kılıt carpandan sıkıntı yasmazsın ılerleyen zamanda oc yaparsın

Hocam peki nerden alabilirim bunları? Bir de ekran kartını 4 gb 256 bit alıp monitöre bütçe bırakmak istiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri