Hazır sistem alacağım bütçe 14.000TL (26 Haziran 2022)

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar,

PCH Antumbra adlı bilgisayarı alacağım İncehesap'tan ama sepete eklediğimde ürün şuan temin edilemiyor yazısıyla karşılaşıyorum neden böyle acaba?

Başka hazır sistem önerileriniz varsa alabilirim bütçe 14.000 TL

Screenshot_2.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet şu anda sorun düzeldi gözüküyor. Peki sizce şu değişiklikleri yaparak
13.396 TL'ye bu sistemi tercih etmem mantıklı mıdır? yardımcı olursanız sevinirim

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,068
Evet şu anda sorun düzeldi gözüküyor. Peki sizce şu değişiklikleri yaparak
13.396 TL'ye bu sistemi tercih etmem mantıklı mıdır? yardımcı olursanız sevinirim

RAM ve M2 SSD ilavesi yapmışsınız. Bence RAM'e gerek yok. M2 SSD şart o güzel olmuş. Bütçenizi RAM tarafına aktarmak yerine 665 TL farkla Cougar Gemini S kasa ile değiştirmek büyük iyilik olur sisteme.

KS

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RAM ve M2 SSD ilavesi yapmışsınız. Bence RAM'e gerek yok. M2 SSD şart o güzel olmuş. Bütçenizi RAM tarafına aktarmak yerine 665 TL farkla Cougar Gemini S kasa ile değiştirmek büyük iyilik olur sisteme.
RAM ilavesi yaptığımı siz söyleyince farkettim hocam kusura bakmayın :D Son hali şu olucak kasanın (ben de diyorum fiyat neden arttı bir anda)
Kasa olarak ise Corsair'in Carbide kasasını tercih ettim gördüğünüz gibi düşünceleriniz neler Delta RGB'ye yükseltmek daha faydalı olur mu?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,068
RAM ilavesi yaptığımı siz söyleyince farkettim hocam kusura bakmayın :D Son hali şu olucak kasanın (ben de diyorum fiyat neden arttı bir anda)
Kasa olarak ise Corsair'in Carbide kasasını tercih ettim gördüğünüz gibi düşünceleriniz neler Delta RGB'ye yükseltmek daha faydalı olur mu?

Carbide kasası iyi değil. Kablolaması da çok kötü ve eski bir kasa. Delta RGB ile Cougar Gemini fiyatı aynı neredeyse. Cougar daha iyi onu almanı tavsiye ederim.

Screenshot_3.png

KS

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Carbide kasası iyi değil. Kablolaması da çok kötü ve eski bir kasa. Delta RGB ile Cougar Gemini fiyatı aynı neredeyse. Cougar daha iyi onu almanı tavsiye ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 2438
Anladım hocam şimdi kasanın incelemesine baktım da estetik görüntüsü de gayet hoş tercihimi bundan yapacağım gibi duruyor.
Peki bu sistemle hediye gelen 2 adet fan takılı olarak mı gelir sizce çünkü GamePower kasasında tek fan bulunduğu için fan hediyesi de var sistemin
yani hediye fanları kullanabilir miyim?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,068
Anladım hocam şimdi kasanın incelemesine baktım da estetik görüntüsü de gayet hoş tercihimi bundan yapacağım gibi duruyor.
Peki bu sistemle hediye gelen 2 adet fan takılı olarak mı gelir sizce çünkü GamePower kasasında tek fan bulunduğu için fan hediyesi de var sistemin
yani hediye fanları kullanabilir miyim?

Evet her halukârda sistemin yanında hediye fan geliyor. Ancak o hediye fanlar biraz ses yapıyor çok kaliteli değil. Kasa için bütçeniz ne kadar kalıyor? Şöyle bir 1.300 TL çıksa da CoolerMaster seçsen mis gibi olurdu..

KS

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet her halukârda sistemin yanında hediye fan geliyor. Ancak o hediye fanlar biraz ses yapıyor çok kaliteli değil. Kasa için bütçeniz ne kadar kalıyor? Şöyle bir 1.300 TL çıksa da CoolerMaster seçsen mis gibi olurdu..
Bütçemi zorlarsam CoolerMaster alabilirim gibi gözüküyor ama bir kasaya 1.300TL vermek mantıklı mıdır?Ne gibi yararları olacak acaba?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Kasa cokomelli bro. Hava akisi, üstündeki fan sayisi, görüntü, parça kalitesi, yukseltilebilirlik vbvb

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,068
Bütçemi zorlarsam CoolerMaster alabilirim gibi gözüküyor ama bir kasaya 1.300TL vermek mantıklı mıdır?Ne gibi yararları olacak acaba?

Şöyle ki;

1-) Soğutma performansı mükemmel. Kasanın önü komple mesh ve kaliteli bileşenlerden oluşuyor. Piyasada çok tutulmuş bir kasadır.
2-) İçerisinde CoolerMaster 650W 80+ Bronze güç kaynağı var. O da iyidir.
3-) ARGB aydınlatma ile geliyor.
4-) Arka tarafında dahili kontrolcüsü var.
5-) Diğer kasalar gibi tek fanlı gelmiyor. Toplam 4 adet (3 tane ön, 1 tane arka) fan ile geliyor. Hepsi ARGB.

KS

froud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şöyle ki;

1-) Soğutma performansı mükemmel. Kasanın önü komple mesh ve kaliteli bileşenlerden oluşuyor. Piyasada çok tutulmuş bir kasadır.
2-) İçerisinde CoolerMaster 650W 80+ Bronze güç kaynağı var. O da iyidir.
3-) ARGB aydınlatma ile geliyor.
4-) Arka tarafında dahili kontrolcüsü var.
5-) Diğer kasalar gibi tek fanlı gelmiyor. Toplam 4 adet (3 tane ön, 1 tane arka) fan ile geliyor. Hepsi ARGB.
Anladım hocam teşekkürler yardımların için tercihimi CM'den yapacağım gibi görünüyor :) .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri