Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Ryzen 7800x3d
Ekran Kartı
RTX 4080 Super
Merhaba,

Uzun zamandır sistem toplamak istiyorum ve bazı şeyler kafamda net değil.
Öncelikle bütçe olarak 80k-95k aralığını düşündüm fakat 3k-5k bütçenin aşılması problem değil. İşlemci olarak Ryzen 7800x3d ve ekran kartı olarak 4070TiS ya da 4080S düşünüyorum. Ayırca ram olarak 6000mhz 30CL olmazsa olmaz. Soğutma konusunda 360mm sıvı soğutma şart. Çok rgb meraklısı değilim o yüzden parçaların geneli parlamasa da olur. En çok kafamı kurcalayan soru ise bu bilgisayarı; qp, game garaj, itopya gibi sitelerden hazır sistem olarak mı almalıyım yoksa Vatan gibi mağzalardan gidip tek tek alıp kendim mi toplamalıyım bilemiyorum.

Sistem toplama ve soru işaretlerimi çözme konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Güzel. Toplamaya başlıyayım.
Hem hazırlara bakalım,hem de madem toplayabiliyorsunuz ,parça parça düşünelim Tabi güvenilir yerlerden seçerek.
Farklı farklı,güvenilir sitelerden alsak olur,demi.

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güzel. Toplamaya başlıyayım.
Hem hazırlara nbakalım,hem de madem toplayabiliyorsunuz ,parça parça düşünelim Tabi güvenilir yerlerden seçerek.
Özellikle fiyatları uygun olduğu için qp bilişmden baktım fakat hazır sistemleri konfigure etmeye kalktığımda illa ki 1-2 parçasını uyduramadım.

Farklı siteler benim için önemli değil. Tek problem 60k kadarını nakit kalanını kart şeklinde ödeyebilecek olmam. Ayrıca parçaları da olabildiğince f/p tutmak bu şartlarda tabiki önemli.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Şimdi ,önce,bi toplama yapacağım Hazıra, 2. planda bakalım.

Hazırda, her istediğiniz parça olmuyor, veya olanlar içinize sinmiyor.en ters olanda bu zaten. Haklısınız,yani.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
13270 tl.
4290 tl.
7530 tl.
42000 tl.
4600 tl.
4140 tl.
4600 tl.
3100

Hepsi içinde ,79240 TL.

NZXT kasanın arkaya bir adet, egzost fanı alacaksın.

İstersen bi adet daha SSD alırsın.500 lgb LIK, bi adet PCI EX 4.0,kalite bi SSD, alınabilir. Depolama içinde ,çok pahalı olmayan 1 GB lık bi adet daha gibi.

Kasanın beyazı da var..Süt gibi.

Kasa,SSD, Power, soğutucu hepsi kalitedir.

Son düzenleme:

22ERSO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bütçe 95k yazmışsın ama çok aşırı bi görüntü sıkıntınız yoksa 72k ya halledebilirsiniz bende 4070ti super ve 7800x3d corsair vegance 32gb 16x2 30cl şeklinde 240mm sıvı soğutma var yetiyor ama 360 mm alabilirsiniz sistemim bu özelleştirerek 72 civarına geliyor

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
13270 tl.
4290 tl.
7530 tl.
42000 tl.
4600 tl.
4140 tl.
4600 tl.
3100

Hepsi içinde ,79240 TL.

NZXT kasanın arkaya bir adet, egzost fanı alacaksın.

İstersen bi adet daha SSD alırsın.500 lgb LIK, bi adet PCI EX 4.0,kalite bi SSD, alınabilir. Depolama içinde ,çok pahalı olmayan 1 GB lık bi adet daha gibi.

Kasanın beyazı da var..Süt gibi.

Kasa,SSD, Power, soğutucu hepsi kalitedir.
Hocam öncelikle eline, emeğine sağlık.
Enermax markasını ilk defa görüyorum servis/garanti ve parça kalitesi konusunda ne kadar iyi ? Aynı şekilde Lexar ram çoğu forumda görmekteyim baya önereni var fakat aynı şekilde servis/garanti ve ömür konusunda nasıl hocam ?
Bir de ekran kartı olarak Galax yazmışsın aynı şekilde ben de fiyat olarak bir tık düşmesi için PNY'nin ekran kartlarına bakmıştım. Galax arayüz/yazılım ve tenik servis açısından Türkiye'de nasıl ?

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçe 95k yazmışsın ama çok aşırı bi görüntü sıkıntınız yoksa 72k ya halledebilirsiniz bende 4070ti super ve 7800x3d corsair vegance 32gb 16x2 30cl şeklinde 240mm sıvı soğutma var yetiyor ama 360 mm alabilirsiniz sistemim bu özelleştirerek 72 civarına geliyor
Hocam selam,
Evet aslında 70-80'e rahatlıkla sistem yapılıyor fakat her şey TUF olsun diyerek çıktığım bu fantaziye 100k lara dayanınca dur deme ve daha f/p parçalı sistem kurma kararı aldım. Enermax ve galax gibi markalarla fiyat optimize edilse de parça kalitesi ve servis desteği olarak hala ufak soru işaretlerim var. Şu an kullandığım bilgisayar MSI GE75 Raider 2070S. Kara cuma indirimlerinden internet üzerinden turuncu siteden aldım. Sizin dediğiniz gibi ben de f/p ye önem veriyordum ve servis olayını pek umursamadım. Daha sonrasında çok sıkınıt yaşadım ve aynı ürünü bilmem kaç k fazla verip Vatan'dan alan arkadaş ölü pikselde 3 günde değişim bile aldı. O günden sonra bu konulara aşırı dikkat etmeye başladım. Heves edip o kadar para verecekken insan içine sinsin istiyor.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Enermax, 20-25 sene öncesinde TR de ,yine ürünlerini satın aldığımız bi dünya markası idi.Halen de öyledir.

Lexar da ,aynı şekilde.

Ama istersen ramleri, kingston,corsair,g skill falan yapbilirsin Yetrki EXPO özelliği olsun.
Galax ınTR distrübütörü,zaten Akortek.

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enermax, 20-25 sene öncesinde TR de ,yine ürünlerini satın aldığımız bi dünya markası idi.Halen de öyledir.

Lexar da ,aynı şekilde.

Ama istersen ramleri, kingston,corsair,g skill falan yapbilirsin Yetrki EXPO özelliği olsun.
Galax ınTR distrübütörü,zaten Akortek.

Gecenin bir yarısı emek harcadın hocam tekrardan teşekkür ederim. PNY konusunda ne düşünüyorsun ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
PNY da büyük firmadır. Hesaplı ise alabilirsin Adamlar ,NVdianın Quadro profesyonel ,iş ekran kartlarını da üretiyorlar.

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PNY da büyük firmadır. Hesaplı ise alabilirsin Adamlar ,NVdianın Quadro profesyonel ,iş ekran kartlarını da üretiyorlar.
Galax 6-7k daha uyguna denk geliyor PNY'den. Enermax yerine soğumta ne önerirsin testlerini pek bulamadım.

Bir de arttırdığımız parayla bir ekran patlatıyım diyorum sence 2k mı 4k mı ve önerin var mı ? Bir havayolunda vardiyalı çalıştığım için çok aşırı rekabetçi oyunlar giremiyorum. Ara sıra arkadaşlarla PUBG ve Valorant giriyoruz ama o da 1-2 haftada 5-6 el.

22ERSO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam öncelikle eline, emeğine sağlık.
Enermax markasını ilk defa görüyorum servis/garanti ve parça kalitesi konusunda ne kadar iyi ? Aynı şekilde Lexar ram çoğu forumda görmekteyim baya önereni var fakat aynı şekilde servis/garanti ve ömür konusunda nasıl hocam ?
Bir de ekran kartı olarak Galax yazmışsın aynı şekilde ben de fiyat olarak bir tık düşmesi için PNY'nin ekran kartlarına bakmıştım. Galax arayüz/yazılım ve tenik servis açısından Türkiye'de nasıl ?
Galax ın distribütörü gaming gen tr ve 2 yıl içinde kullanıcıyla alakası bir durum olmadıkça 0 ile değişim yapıyorlar enermax ta f/p olarak gayet iyi ben kendim cooler master ml240l modelini kullanıyorum ve rdr2 de ulta ayarlarda bile aşırı bir sıcaklık yakalamadım

Galax 6-7k daha uyguna denk geliyor PNY'den. Enermax yerine soğumta ne önerirsin testlerini pek bulamadım.

Bir de arttırdığımız parayla bir ekran patlatıyım diyorum sence 2k mı 4k mı ve önerin var mı ? Bir havayolunda vardiyalı çalıştığım için çok aşırı rekabetçi oyunlar giremiyorum. Ara sıra arkadaşlarla PUBG ve Valorant giriyoruz ama o da 1-2 haftada 5-6 el.
rekabet oynuyorsan 2k yeter aslında 4k gereksiz hikayeli oyun oynamıyorsan ben 1080p monitör kullanıyorum :D bende allah nasip ederse 2k monitör alıcam pc yi aldım monitörüde alacam

KS

Ragvus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Galax ın distribütörü gaming gen tr ve 2 yıl içinde kullanıcıyla alakası bir durum olmadıkça 0 ile değişim yapıyorlar enermax ta f/p olarak gayet iyi ben kendim cooler master ml240l modelini kullanıyorum ve rdr2 de ulta ayarlarda bile aşırı bir sıcaklık yakalamadım

rekabet oynuyorsan 2k yeter aslında 4k gereksiz hikayeli oyun oynamıyorsan ben 1080p monitör kullanıyorum :D bende allah nasip ederse 2k monitör alıcam pc yi aldım monitörüde alacam
Ekran olarak;

1-

2-

3-

Bunları düşündüm. Hangisi sence ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,167

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar