HDD Kayıplara Karıştı

Lustral

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba PCH ailesi. Şimdi ağalar ben çok kötü bir mevzu ile karşı karşıya kaldım. CS Go da rekabetçi atıyorduk. Herşey çok güzeldi. Ama birden oyun ses falan takıldı. Dizüstü bilgisayarımdan dit dit dit diye ses gelmeye başladı. Tuşlara bastım olmadı. Sonunda komple kapattım. Tekrar açtığımda karşıma şu ekran çıktı

http://i.hizliresim.com/0lYODW.jpg

Boot ekranına girdim hdd piyasada yok

http://i.hizliresim.com/r6AP6N.jpg

Ne olur bana bir çözüm bulun. Benim o bilgisayara 1 saatte olsa girmem lazım. Biraderin düğün fotoları falan var gerisini geçtim. En azından onları kurtarayım.

Not:Bilgisayarda windows 7 ve ubuntu kurulu idi ki ubuntuyu yeni yüklemiştim. Hata ile windowsta karşılaştım.

Ahmet Doğukan G.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O sorun ile bende karşılaşmıştım, Laptop dan ses geliyordu sürekli, ama ben hdd yanmadan kurtardım façayı. HDD ye zarar verdiği için yanmış olabilir.

KS

Lustral

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yapma be :( içindeki verileri, en azından resimleri kurtaramaziyim

KS

Lustral

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
HDD kablosu cıkmıs olabılır yada hdd bozulmus olabılır

HDD'nin markası Hitachi idi. Bir kaç araştırmadan sonra baya sıkıntılı bir hdd geçmişi varmış arkadaşların. Sağlık olsun. Şuan 500 gb seagate ile yola devam ediyorum. :p

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu sorun 2-3 günde bir başıma geliyor bendeki sorun anakart da ki sata portu tozlu ve sata kablosu takılı halde iken sağa sola oynuyor. Temiz yuvaya takıp birkaç hızlı resetle düzeliyor. Karşıma birsürü sitem çökme uyarısı geldiği halde çalıştı. Çoğunlukla sendeki hatayı veriyordu. Denemen de fayda var.

KS

Lustral

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim dizüstü bilgisayarımda meydana geldi. Dediginiz gibi girişleri güzelce temizledim. Birkaç kez söktüm taktım ama yanıt vermedi. Bir tek hocaya götürüp üfletmediğim kaldım :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri