Yardım HDD Montaj

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
selamun aleykum değerli forum üyeleri bugün yarın şu hddyi almak istiyorum fakat kasamda tam olarak nereye montaj edeceğim yardım edebilirimisiniz fotoğraf ektedir.

Ekli dosyalar

• hdd 1.png
    hdd 1.png
    6.9 MB · Görüntüleme: 30
  • hdd 2.png
    hdd 2.png
    4 MB · Görüntüleme: 29
  • hdd 3.png
    hdd 3.png
    3.2 MB · Görüntüleme: 29

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
selamun aleykum değerli forum üyeleri bugün yarın şu hddyi almak istiyorum fakat kasamda tam olarak nereye montaj edeceğim yardım edebilirimisiniz fotoğraf ektedir.
Kanka orda sürgülü gibi yerler var hddyi koyacan kabloları bağlayacan iş bitti çok basit

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
sürgülü olacak yer boş hocam işte sürgülü yer yok ne yapacağım
Hocam gözükmücek şekilde bi yere koysanız bile olur kasanın herhangi bir yerine kasanızın içini bilmediğimden söylüyorum da hemen bakıp yazıcam

Hocam baktımda sürgü yok zaten sizin kasanızda o çıkıntıların üstüne gelcek şekilde durucak diye düşünüyorum harddisk

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Hocam gözükmücek şekilde bi yere koysanız bile olur kasanın herhangi bir yerine kasanızın içini bilmediğimden söylüyorum da hemen bakıp yazıcam

Hocam baktımda sürgü yok zaten sizin kasanızda o çıkıntıların üstüne gelcek şekilde durucak diye düşünüyorum harddisk
hocam hangi kabloları takıcam psunun bi ucunu hddyemi takıcam hdd de öyle bir giriş mi var farklı bişi mi almam lazım

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
651
kasalarda hdd yuvası genelde yatak olur yatağa koyarsın kızağını itersin kablosunu takarsın bitti. eğer bu sistem yoksa hddyi vidalaman lazım. hdd disk çalışırken sallantı olmaması lazım sabit durmalı. sağlam vidalamazsan hdd zarar görebilir aklında olsun. hdd nın yanında gelecek kabloyu anakarta (sata kablo yerıne) ve hdd ye takacaksın. psu daki kablo da bu.
pyo4sata.main.jpg
hocam hangi kabloları takıcam psunun bi ucunu hddyemi takıcam hdd de öyle bir giriş mi var farklı bişi mi almam lazım

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
kasalarda hdd yuvası genelde yatak olur yatağa koyarsın kızağını itersin kablosunu takarsın bitti. eğer bu sistem yoksa hddyi vidalaman lazım. hdd disk çalışırken sallantı olmaması lazım sabit durmalı. sağlam vidalamazsan hdd zarar görebilir aklında olsun. hdd nın yanında gelecek kabloyu anakarta (sata kablo yerıne) ve hdd ye takacaksın. psu daki kablo da bu.
Ekli dosyayı görüntüle 23418
hocam nereye vidalıcam

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
hocam nereye vidalıcam
Genelde hdd plastik kızağa sağlam oturur, vidan varsa (kasa poşetlerinden çıkar) denk gelen deliklerden kızağa vidalayabilirsin hddyi. Sonra kızağı yuvasına ittireceksin. Psu'dan sata power kablosunu ve anakartla birlikte gelen sata kablolarından biri ile de anakarta bağlayınca olay bitmiş olacak.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri