45.000-60.000 TL Her Şey Dahil Sistem

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
İ5
Ekran Kartı
4070
Merhaba, forumda yeniyim ve sistem toplama konusunda çok bilgisizim. Sıfırdan her şeyi olan bir sistem tavsiyeniz var mı? Bir çok sitede toplama sihirbazı var ama çok fazla seçenek olunca kafam karıştı. Ben masasından tut, oyuncu koltuğu, webcami, klavyesine kadar 65 bine kadar harcama yapmayı düşünüyorum. Sizin gözünüze çarpan, bugünlerde kampanyada olan vs bir sistem var mı? Paylaşır ve destek olursanız sevinirim. Teşekkürler.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
webcam klavye koltuk tarzı şeyleri değilde monitör+kasayı ben önereyim klavye kulaklık mouse konusunda @MuratTheFounderOfGariban yardımcı olabilir.
Sistem olarak linkteki sisteme görseldeki özelleştirmeleri yaparsan 43,576TL yapar.
Monitör olarakda bunu alırsın 52,175TL yapıyor yaklaşık 13k bütçe kalıyor onada klavye mouse kulaklık masa çekersin. Koltuk olarak pek bilgim yok fakat hawkın fab serisinden bir koltuk kullanıyorum memnunum göz atabilirsin. Eğer Murat aktif olup cevap vermezse klavye mouse olarakda bir kaç bir şey atabilirim.

Ekli dosyalar

• 1706208183996.png
    1706208183996.png
    83.6 KB · Görüntüleme: 30
KS

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cevap için çok teşekkür ederim. Anakart o markayı bilmiyorum, giriş segmenti mi, sonradan üzer mi? Ek olarak HDD veya SSD ihtiyacım olur mu yoksa eklediğiniz kadarı yeterli mi? Monitör konusunda da sadece IPS ekranda tereddüt ettim. Şu eklemeleri yaptım, makul mü?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-26-05-56-38-852_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-26-05-56-38-852_com.android.chrome.jpg
    346 KB · Görüntüleme: 14

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Cevap için çok teşekkür ederim. Anakart o markayı bilmiyorum, giriş segmenti mi, sonradan üzer mi? Ek olarak HDD veya SSD ihtiyacım olur mu yoksa eklediğiniz kadarı yeterli mi? Monitör konusunda da sadece IPS ekranda tereddüt ettim. Şu eklemeleri yaptım, makul mü?
Hocam tüm parçaları tek site üzerinden almayın. Sistemi benim özelleştirdiğim şekilde alın başka hiç bir şeyi değiştirmeyin. Monitörü farklı bir site üzerinden attım onu alın. IPS ekran neden tereddüte düşürdü sizi ve 1TB size yeterli gelmezse farklı bir site üzerinden SSD veya HDD almak daha doğru olur.

KS

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam tüm parçaları tek site üzerinden almayın. Sistemi benim özelleştirdiğim şekilde alın başka hiç bir şeyi değiştirmeyin. Monitörü farklı bir site üzerinden attım onu alın. IPS ekran neden tereddüte düşürdü sizi ve 1TB size yeterli gelmezse farklı bir site üzerinden SSD veya HDD almak daha doğru olur.
Tek site üzerinden almanın bir dezavantajı mı var? IPS monitörde de ışık sızması vs diyorlardı o yüzden çekindim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
VA panelde de kötü renkler göreceksin. Zaten amazondan attığım monitörü eğer çok ışık sızması olursa direk iade edersin amazon direk alıyor. Diğer ürünler klavye mouse olarak çok güzel ürünler olduğunu sanmıyorum Murat benden daha iyi biliyor fakat burada yok. İsterseniz onlar hakkında da öneri yaparım.

Ekli dosyalar

• panel.png
    panel.png
    675 KB · Görüntüleme: 8
KS

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
VA panelde de kötü renkler göreceksin. Zaten amazondan attığım monitörü eğer çok ışık sızması olursa direk iade edersin amazon direk alıyor. Diğer ürünler klavye mouse olarak çok güzel ürünler olduğunu sanmıyorum Murat benden daha iyi biliyor fakat burada yok. İsterseniz onlar hakkında da öneri yaparım.
Tamam bu önerdiklerinizi alacağım bana ek olarak klavye ve mouse önerirseniz sevinirim. Koltuk da sanırım rampage alacağım fiyat performans gibi.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Koltuk hakkında bilgim yok ben hawk fab kullanıyorum kötü bir yanını görmedim. Klavye mouse olarak zamanında Muratın insanlara önerdiği modeller atabilirim.
Kulaklık da gerekiyor mu ? Klavye amazonun yurt dışından geldiği için kargosu uzun sürebilir. Kalan bütçeyle masa ve koltuk alırsınız koltuk olarak gene dediğim gibi hawk fab modellerine bakabilirsiniz.

KS

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Koltuk hakkında bilgim yok ben hawk fab kullanıyorum kötü bir yanını görmedim. Klavye mouse olarak zamanında Muratın insanlara önerdiği modeller atabilirim.
Kulaklık da gerekiyor mu ? Klavye amazonun yurt dışından geldiği için kargosu uzun sürebilir. Kalan bütçeyle masa ve koltuk alırsınız koltuk olarak gene dediğim gibi hawk fab modellerine bakabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim gerçekten yardımlar için hepsini değerlendireceğim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
KS

Yujin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Benim kullandığım koltuk bugün indirime girmiş. 02:00 a kadar alma şansınız varsa düşünebilirsiniz. 5.2k ya falan satılıyor, burada 5k çok bir fark yok ama para paradır.
Bende koltuk ariyorum ama henuz karar veremedim. Hawk fab goruntu olarakta hosuma gidiyor. Maks 10bin bandinda konforlu guzel gorunumlu ve kumas olacak sekilde oneriniz var mi acaba?174 boy 88kilo

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri