Hocalar yardım Donanım Güncelleme(Alma)

Mustafa Karadağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam HOCALAR ; 

Sistemim 2005 yılına ait ( Atı Radeonlar zamanına ait ) Bir kasa ve donanıma sahip ben bu sistemi değiştirmek istiyorum. 
örneğin :
Kasa Hariç tüm donanımlar psu , ekran kartı , Ram , hdd(Baya bir eski kablo olmadan çalışmıyor ve bu kablo hem hdd , hem dvd Room okuyucuya bağlanıyor. )  KISACA KASA Değiştirmek istemiyorum iç donanımları değiştirmek istiyorum.

BİRAZ TOZLANMIŞ HERGELE ::) Zamanında gta vice city ve S2 Son SİLAH açsın diye  ekran kartı almıştım ona uygun anakart bulamayınca açıkta kaldı :(  

EDİT: FOTOĞRAFLARIN BOYUTU AŞIRI YÜKSEK (KALİTE DEĞİL) Onun için url koydum

Resim 1. Psu(G.kaynak)

Resim 2. Kasa İçi

Resim 3.Kasa Dış (Kapak Kapalı)

[img=100x100]https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.ne...6bf7c8520570ff181b80e8f7d14&oe=5A0A2479[/img]

KS

Mustafa Karadağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:

Kasa hariç 2.000 TL

Ayar kısmına gelirsek : en yüksek ayar istemiyorum orta açsın yeter , mesela pubg da internet cafede oynarken sahibi her şeyi düşüğe al görüş yüksek olsun demişti öyle ::) , gta 5 orta ayar , Online oyunları akıcı bir şekilde kasmasiz açsin örneğin point blank , zula , cs go

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
hocam itopya daki topladığım sistem 
marka hepsi toplam 2200 tl yapıyor psu koymayacaktım ancak şuanki psu nuz işe yaramaz :)
0Gp7oL.png

Buda teknobiyotikten topladığım  buda 2167 tl tutuyor
AyXAlq.png

benim tavsiyem itopyadakini almanız kaliteli parçalar var teknobiyotiğe göre

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mustafa Karadağ' Alıntı:
@Bilgisayarcı Genç  kasada Dvd okuyucu yok neden ki ?

yeni nesil bazı kasalarda bulunmuyor bazılarındada bulunuyor ama takılı değil aşağıda optik sürücü diyor oradan ayrıca takabilirsiniz kasayla uygun değilse farklı bir uygun bütçeli kasa deneyin

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Mustafa Karadağ' Alıntı:
@Bilgisayarcı Genç  kasada Dvd okuyucu yok neden ki ?

yeni nesil bazı kasalarda bulunmuyor bazılarındada bulunuyor ama takılı değil aşağıda optik sürücü diyor oradan ayrıca takabilirsiniz kasayla uygun değilse farklı bir uygun bütçeli kasa deneyin

ben şahsen cd romu bulunan bir kasaya sahip değilim hiç gerek te duymadım bu zaman zarfında :)

KS

Mustafa Karadağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Mustafa Karadağ' Alıntı:
Enes Değirmenci' Alıntı:

bendeki mevcut olan Dvd room sürücüsü kabul olur mu fakat uzatma kablosu yok ::( iptal olmuştu

23574154_1965931193618947_1094757293_n.jpg

kasayıda değiştirmenizde fayda var eski bir kasa olduğu için ısı yalıtımını iyi yapamayacaktır

ısı yalıtımı derken anlamadım

Arkadaş ısı yalıtımı derken şundan bahsediyor parçalar çalışırken ısınıyor ve bu ısının kasanın içinde değilde kasanın dışına atılması gerekiyor ancak benim elimde bu kasanın daha kotusu vardı şuan kullandığım sistemi idarelik takmistim işimi görüyor du size öyle deneyin ısı değerlerine bakalim ona gore değiştirmek gerekir mi diye karar veririz :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mustafa Karadağ' Alıntı:
Enes Değirmenci' Alıntı:

bendeki mevcut olan Dvd room sürücüsü kabul olur mu fakat uzatma kablosu yok ::( iptal olmuştu

kasayıda değiştirmenizde fayda var eski bir kasa olduğu için ısı yalıtımını iyi yapamayacaktır

Kasa soğuk sıcak hava sirkülasyonunu yapamadığı için parçalar normalden daha fazla ısınıyor

Mustafa Karadağ' Alıntı:
Enes Değirmenci' Alıntı:

Kasa soğuk sıcak hava sirkülasyonunu yapamadığı için parçalar normalden daha fazla ısınıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri