Yardım Html Css Yazılım

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Arkadaşlar kurbandan sonra bir firmaya staja gitcem. Bugün hangi dil çalışmalıyım diye sordum ilk önce html css çalış dediler. Herhangi bir kanal , video , forum var mı bildiğiniz ? Teşekkürler

@Kürşat Kütükçü hocam sizin bilginiz var mı

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Html ve css'i aslında yazılım olarak nitelendiremeyiz, ben senin yerinde olsam önce google kullanmayı ve döküman okumayı öğrenirdim sonra ilgi alanına göre bir dil seçerdim, ben python ile başlamaştım başlangıç için bir şeyleri kavramanıza yarıyor ama biraz bilgin varsa java ile başla daha detaylı bir dil, zaten birini bildikten sonra hepsi birbirine benziyor. Diğerlerini kolayca öğrenirsin
ha staj için diyorsan internette bir iki kaynak vardır mutlaka ama kendini geliştirme amaçlı yapıcaksan önermem.

KS

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Html ve css'i aslında yazılım olarak nitelendiremeyiz, ben senin yerinde olsam önce google kullanmayı ve döküman okumayı öğrenirdim sonra ilgi alanına göre bir dil seçerdim, ben python ile başlamaştım başlangıç için bir şeyleri kavramanıza yarıyor ama biraz bilgin varsa java ile başla daha detaylı bir dil, zaten birini bildikten sonra hepsi birbirine benziyor. Diğerlerini kolayca öğrenirsin
ha staj için diyorsan internette bir iki kaynak vardır mutlaka ama kendini geliştirme amaçlı yapıcaksan önermem.
yok ordaki abiye hangi dilden başlayım dedim biz genelde javascript tabanlı projeler yapıyoruz fakat sen öncr html css öğren dedi fakat nerden öğrenirm fln hiç bilöiylrum

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
yok ordaki abiye hangi dilden başlayım dedim biz genelde javascript tabanlı projeler yapıyoruz fakat sen öncr html css öğren dedi fakat nerden öğrenirm fln hiç bilöiylrum
Doğru demiş en basitten başlanır bir şey öğrenirken.
Orta veya üst dilde başlarsanız ağır,zor ve afallaman çok yüksek.
Kanala gelirsek " web odası " diye bir kanal var oradan izleyebilirsiniz

KS

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
ben olsam direk javascript başlardım

bende öyle dedim scriptten başlım die önce html öğren sonra script kendim öğretirm dedi

bölüm neydi senin lisemi staj
lise 9 olcam

Doğru demiş en basitten başlanır bir şey öğrenirken.
Orta veya üst dilde başlarsanız ağır,zor ve afallaman çok yüksek.
Kanala gelirsek " web odası " diye bir kanal var oradan izleyebilirsiniz
vid adı atabilir misiniz

meta_tekniker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Anladığım kadarıyla hiç bir tecrüben olmadığı için sana html ve css ögrenmeni tavsiye etmişler çok normal programlamanın mantığını kavraman için. Css için ve diğer kodlamalar için sana çok faydalı olacak bir site.

https://www.w3schools.com/css/

Bilgisayarına apache vb bir sanal host kurarsan yazdıklarını test etme şansında olur daha iyi anlamış olursun.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
bölüm neydi senin lisemi staj
liseye yeni geçti :D
Anladığım kadarıyla hiç bir tecrüben olmadığı için sana html ve css ögrenmeni tavsiye etmişler çok normal programlamanın mantığını kavraman için. Css için ve diğer kodlamalar için sana çok faydalı olacak bir site.

Bilgisayarına apache vb bir sanal host kurarsan yazdıklarını test etme şansında olur daha iyi anlamış olursun.
html ve css ile mantığını kavraması zor

KS

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524

teşekkürler hocam :)

evet bilgim yok

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Bu tam olarak öyle olmuyor ki 60cc ile başlamak oluyor
Mantık aynı hocam, yine anlamadıysanız şöyle düşünün;
Bir bina var bu binanın temeline kum döküyorsunuz çatı katınada beton döküyosunuz, en sağlam yer çatı katı gibi gözüküyor ama tabanı sağlam olmadıktan sonra, bir işe yaramaz çatının betondan olması.

Noothiingmaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar kurbandan sonra bir firmaya staja gitcem. Bugün hangi dil çalışmalıyım diye sordum ilk önce html css çalış dediler. Herhangi bir kanal , video , forum var mı bildiğiniz ? Teşekkürler

@Kürşat Kütükçü hocam sizin bilginiz var mı
Hocam strajı nerde nasıl buldun bende frontend ile ilgileniyorum. html css yapı birimidir htlm yazı yazmaktan farksız kolay öğrenirsin css zor degil ama uzun işte renkdi yazı büyüklü yazı fontu felan

KS

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Hocam strajı nerde nasıl buldun bende frontend ile ilgileniyorum. html css yapı birimidir htlm yazı yazmaktan farksız kolay öğrenirsin css zor degil ama uzun işte renkdi yazı büyüklü yazı fontu felan
maraştayım antep yolu üzerinde 1 saat uzaklıkta oturduğum yere ama olsun

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Mantık aynı hocam, yine anlamadıysanız şöyle düşünün;
Bir bina var bu binanın temeline kum döküyorsunuz çatı katınada beton döküyosunuz, en sağlam yer çatı katı gibi gözüküyor ama tabanı sağlam olmadıktan sonra, bir işe yaramaz çatının betondan olması.
Hocam bakın html, css ile yazılımı kavrayamaz. Algoritma öğrenemez
@Hüsom da ilgileniyordu oda baksın bi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri