Hyperx Solocast Vs Havit Gamenote Gk50 Pro

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Hyperx SoloCast vs Havit Gamenote GK50 Pro sizce hangisini almalıyım ?

Hyperx Solocast eksileri : Ayarlanabilir ayağının olmaması teknik özellik kısmı olarak daha düşük görünüyor ama aslı nedir bilemiyorum.
Hyperx Solocast artıları : 1140 TL 3 taksit yapabiliyorum , malzeme kalitesi marka ilgisi ve alakası.

Havit Gamenote GK50 Pro eksileri : Fiyat 200 300 TL daha fazla taksit seçeneğim yok peşin fiyatına olursa başka sitede fiyat artıyor ve malzeme kalitesi Hyperx'e göre daha kötü ama iyi.
Müşteri hizmetleri hakkında fikrim yok.
Havit Gamenote GK50 Pro artıları : Ayarlanabilir ayak yazıldığı üzere teknik özelliği daha iyi görünüyor

Ses kalitesi vs olarak aynı düzeyde ve kalitedeler karar veremedim. Başka öneri istemiyorum 1500 TL ve altı alınabilecek mikrofon olarak bunları düşünüyorum.
2 adet şöyle video var

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Hyperx Solocast aldım
Mikrofon on dakika önce elime ulaştı ilk izlenim ve testlerime göre mükemmel malzeme kalitesi de bu fiyata mükemmel piyasada Amazon üzerinde sanırım 2800 TL şu an fakat 1200 TL'ye fazlasıyla değer. WhatsApp üzerinde filtre vs olmaksızın denedim arkadan anlaşılmayacak kadar hatta yok denilecek kadar az ses geliyor. Benim bilgisayar kasam sesli çalışır hatta sıvı soğutmamın radyatör fanlarında uğultu sorunu var buna rağmen o sesi bile almıyor denebilecek düzeyde bir ses var arkada kısacası düşünmeden alınır. Ben Havit GK50 ve Fifine Ampline A6v ve A6t ile HyperX arasında kalmıştım Fifine'ye o parayı vermek istemedim çünkü yakında iyi bir kulaklıkta alacağım. Havit GK50 modeline Fifine ampline a6t ile aynı diyen birçok kişi gördüm. Havit GK50 ile bu mikrofon arasında 300 TL fark vardı ve standı yüzünden GK50 düşünüyordum ses kaliteleri aynı gibiydi ama HyperX daha gerçekçi temiz bir ses veriyordu son 3 üründen birini aşırı detaylı bir araştırma sonucu kendime göre özellikle bu fiyata göre uzun düşünceler sonrası aldım. Uzun düşünmeye bile gerek yokmuş :)

Merak ettiğim henüz keşfedemediğim bir şey var o da Mikrofon'un üzerinde ki tek renk ışık değiştirilebiliyor mu ve gürültü engelleme filtreleri gibi ayarı var mı? Yoksa da o kadar önemli değil çünkü birçok uygulamada Discord'dan tutun OBS'e kadar filtreler gürültü engellemeler bulunmakta :)

Ek olarak tavsiye patlamalar ve pisliklere karşı özellikle evinizde kedi köpek varsa bir sünger filtre almanızı öneriyorum ben henüz Solocast uyumlu olan bir sünger bluamadım sorduğum satıcılarda uyumlu olmadıklarını söylediler genelde bulursanız bana da bir link verirseniz aşırı memnun olurum.

Havit GK50'den vazgeçip bunu almıştım arada 300 TL gibi bir para vardı bunu stant parası olarak görebilirsiniz stant almak isteyenler için ise bence şu standı almalısınız:

https://www.hepsiburada.com/lastvoice-nb39-pro-masa-tipi-mikrofon-standi-35x35-cm-p-HBV00000BPRE4

Bir büyük boyu: https://www.hepsiburada.com/lastvoice-nb40-buyuk-boy-masa-tipi-mikrofon-standi-pm-HB00000B0L8J

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri