ℹ️ Monster Pusat Pro Bluetooth GamePad Android Oyunlarında Çalışmıyor

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
GamePad Android oyunlarında çalışmıyor. Destek ile iletişime geçtim güncelleme yapmamı söylediler, son güncellemeler zaten yapılı. Denediğim oyunları belirttim. Onlarda belirttiğim oyunların GamePad desteği olmadığını (ki oyunların içerisinde gamepad/controller ayarı var) ve Android de sadece 25 adet oyunun Gamepad desteklediğini söylediler.

Destekleyen oyunları belirtmelerini istedim "F1 FORMULA aspalt gibi oyunlarda sorunsuz" dendi dahası belirtilmedi. Asphalt'ı yükledim bunda çalışıyor ancak diğer denediğim oyunların hiçbirinde çalıştıramadım.

Gamepad durumu: Android ana ekranda çalışıyor. Gamepad test uygulamaları da görüyor. Ancak denediğim ve kullanmak istediğim oyunların hiçbirinde desteklenmiyor. Bunun sebebi nedir?

Denediğim oyunlar: Apex legends mobil - COD Mobil - Pubg - Pubg New State - Free Fire

monster-pusat-pro-bluetooth-z-removebg-preview.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Tamamen sürücü veya oyun odaklı bir uyumsuzluk gibi duruyor. Genel olarak araştırırım ama net olarak çözüleceğini sanmıyorum firmanın el atması gerek duruma.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Nette sizin gibi sorun yaşayan 1-2 kişi gördüm başka yok sorun yaşayan ve çözüm deneyip paylaşan. xInput güncellemesi vs. her şey tamam dimi cihazın? Birde sizin android cihazınızla sorun yaşıyor olabilir farklı bir cihazda denediniz mi aynı oyunları?

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Nette sizin gibi sorun yaşayan 1-2 kişi gördüm başka yok sorun yaşayan ve çözüm deneyip paylaşan. xInput güncellemesi vs. her şey tamam dimi cihazın? Birde sizin android cihazınızla sorun yaşıyor olabilir farklı bir cihazda denediniz mi aynı oyunları?

Gamepad güncellemesi yapılı, hatta biraz önce ilk maile verdikleri cevaptan mevcut sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum. Kendi telefonum dışında 2 telefonda daha denedim sonuç aynı. 2 farklı telefon + 1 tablet ile denedim sonuç aynı :/

Biraz değişik bir durum Asphalt'da çalışıyor, Telefon ana ekranda uygulama seçme, başlatmada çıkmada çalışıyor, mouse modu çalışıyor, ama denediğim oyunların hiçbirinde tepki yok. Dediğiniz üzere oyun odaklı da olabilir belki ama belirttikleri 25 oyun sayısı da ayrı bir kafa karıştırıcı geldi. "Acaba sadece bu Gamepad'in çalıştığı oyun sayısı mı 25?" diye düşündürdü ama saçma geldi öte yandan diğer bir seçenek de "Android Mağazasında toplam Gamepad destekli oyun sayısı 25" olarak mı demeye çalıştılar durum bu ise ⚰️ ...

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Bu sefer +1 oyun adı daha verdiler. 3 oyunu da denedim. Asphalt ve Real racing 3 çalışıyor ama F1 mobil racing (bu olmalı, belirtilen tam adda oyun yok sadece uygulama var) 'de çalışmadı ve belirttikleri "25 oyun" Play Store'daki toplam GamePad desteği veren oyun sayısı imiş. Bu bana halen çok saçma geliyor ayrıca benim denediğim oyunların içerisinde direkt olarak controller ayarı bölümü mevcut. Bu oyunların desteği olmasa neden koysunlar böyle bir bölüm.

1653209187590.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Kontrolcü ayarlarının olması direkt desteğinin olacağı anlamına gelmiyor. Kontrolcünün bu konuda desteğinin olup/olması doğal bir durum. Bu söylediğiniz bu şekilde olsaydı çin menşei her ürün çalışırdı ve diğer markalar o kadar satmazdı.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Kontrolcü ayarlarının olması direkt desteğinin olacağı anlamına gelmiyor. Kontrolcünün bu konuda desteğinin olup/olması doğal bir durum. Bu söylediğiniz bu şekilde olsaydı çin menşei her ürün çalışırdı ve diğer markalar o kadar satmazdı.
Anladığım kadarıyla ayarlarda öyle bir bölüm olsa dahi Pusat Pro veya diğer çoğu Gamepad' in o oyunlar için kontrolcü desteği olamayacağını veya oyunların resmi olarak desteklemeyebileceğini söylüyorsunuz?

Bu olabilir bir durum. Destek ekibi 25 oyun derken bunu direkt sordum sayılır sizin desteklediğiniz mi yoksa genel oyun sayısı mı diye. Onlarda genel dedi... Görünüşe göre durum dediğiniz gibi olmalı muhtemelen. O zaman ürünü servise göndermeme gerek yok demek.

Öte yandan bu dediğim oyunların herhangi bir ek ayar veya programa ihtiyaç kalmadan GamePad ile çalışır videoları da YT' da mevcut ve oyun içinde bulunan kontrolcü ayarından düzenlemeler yapabiliyorlar..

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Anladığım kadarıyla ayarlarda öyle bir bölüm olsa dahi Pusat Pro veya diğer çoğu Gamepad' in o oyunlar için kontrolcü desteği olamayacağını veya oyunların resmi olarak desteklemeyebileceğini söylüyorsunuz?

Bu olabilir bir durum. Destek ekibi 25 oyun derken bunu direkt sordum sayılır sizin desteklediğiniz mi yoksa genel oyun sayısı mı diye. Onlarda genel dedi... Görünüşe göre durum dediğiniz gibi olmalı muhtemelen. O zaman ürünü servise göndermeme gerek yok demek.

Öte yandan bu dediğim oyunların herhangi bir ek ayar veya programa ihtiyaç kalmadan GamePad ile çalışır videoları da YT' da mevcut ve oyun içinde bulunan kontrolcü ayarından düzenlemeler yapabiliyorlar..
Aynen ilk cümlenizi söylemeye çalıştım doğrudur. Bende GAMESIR G4 PRO var. Bu üründe android oyunlarda kullanılabilen bir ürün ama 100% uyumlu oyun bulmak cidden zor. Çoğu oyun bazı tuşları algılamıyor bile.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Aynen ilk cümlenizi söylemeye çalıştım doğrudur. Bende GAMESIR G4 PRO var. Bu üründe android oyunlarda kullanılabilen bir ürün ama 100% uyumlu oyun bulmak cidden zor. Çoğu oyun bazı tuşları algılamıyor bile.

Android ile tam uyumlu gamepad almak istesem özellik kısmında belirtilen bir ibaresi vs. olur mu? (şuan almayacağım sadece merak ettim) Baktıklarım arasında özellikle bir ibare bulamadım sadece BT ile android uyumlu yazıyorlardı. Birde Xbox veya PS5 kolu tam çalışır mı acaba bunun hakkında bilginiz var mıdır ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
STEELSERIER markasının ve RAZER markasının android ile çalışan başarılı ürünleri var. Oyun konusunda da destekleri oldukça genişler. xBox ile PS5 kolunun android cihazlarda çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Nette PS5 Dual Sense kolunun Android cihazlarda çalıştığına dair belge ve videolar var. Hatta SONY sayfasından link atıyorum size. Link :

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Android'de gamepad her marka için sorunlu. Sorunlar firma değil oyun tarafında oluyor genellikle. Bahsedilen Razer ürünlerinin kendi uygulaması var onun üzerinden keymapping yani tuş atama yaparak tüm oyunlarda çalıştırabiliyorsunuz. Tüm gamepadler için çalışan ve aynı görevi yapan alternatif uygulamalar da var. "Android gamepad keymapper" şeklinde aratırsanız işinizi görebilecek uygulamalara ulaşabilirsiniz.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
İlginiz için teşekkür ederim ikinize de ♥

@Androeat Mantis adlı bi uygulama buldum deneme amaçlı Brawl Stars'ı kullandım ve çalışıyor. Bunun diğer oyunlarda ban riski taşıma ihtimali olabilir mi? bilginiz var mıdır ?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Bence bir şey olmaz fakat ban olayı biraz oyunun insafına kalıyor. Eğer 3rd parti uygulama tespit edip ne olduğunu incelemeden banlarlarsa banlanırsınız. Eğer özen gösterip incelerlerse sorun olmaz. Aynı durum oyun hızlandırma programları vs. için de geçerli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri