i5 12400 İçin İşlemci Soğutucusu Önerisi (Mayıs 2022)

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba arkadaşlar yeni sistem kurdum işlemci 12400 ekran kartı XFX 6650XT stok fan var şuanda ama onu değiştirmek istiyorum bütçem 1k ile 1500 arası sıvı ve güzel bir kule tipi işlemci önerilerinize açığım ve son olarak ekran kartı ve işlemci uyumlu olmuş mu? 1080p performansı nasıl olur sizce teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Merhaba arkadaslar yeni sistem kurdum işlemci 12400 ekran kartı xfx 6650 xt stok fan var şuanda ama onu degistirmek istiyorum bütcem 1k ile 1500 arası sıvı ve güzel bi kule tipi işlemci önerilerinize açıgım ve son olarak ekran kartı ve işlemci uyumlu olmusmu 1080p performansı nasıl olur sizce tesekkurler.
6650 yerine 6600 alman daha mantıklı ikisinin de cuda cek. sayisi aynı 6600 un OC lanmis hali.
Ama aldıysanız hayırlı olsun...

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Ekran kartı fiyatı baya iyi , rx6600 ile de OC ile 6650 seviyesine çıkılacağını tahmin etmiyorum , ya da kart üzerindeki bileşenlerin ömrünü çok kısaltırız . As500 plus kule tipi soğutucu önerimdir. Gayet iyidir .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
ARCTIC Freezer 34 eSports ve DEEP COOL AS500/AS500 PLUS önerebilirim iyilerdir. Ayrıca ID COOLIG markasının ürüleride F/P olarak çok iyidir.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Ekran kartı fiyatı baya iyi , rx6600 ile de OC ile 6650 seviyesine çıkılacağını tahmin etmiyorum , ya da kart üzerindeki bileşenlerin ömrünü çok kısaltırız . As500 plus kule tipi soğutucu önerimdir. Gayet iyidir .
Hocam inanki 6600Xt nin çıkabileceği OC kapasitesi 10 ise
6650Xt nin ise 6 dir.
aynı 5600X, 5800X gibi kartlar mesela onlari AMD sonuna kadar
OC lamislar zaten sen maks. ne kadar daha OC yapabilirsin ki açmaz kendini çünkü sınırını aşıyor.
6600Xt ile 6650Xt ile durum aynı Cuda çekirdeği osu busu ayni herşeyi tıpatıp aynı tek Çekirdek Ghz i frekansi farklı.
aralarındaki fark da bu yüzden zaten ha şimdi bana desen Cuda çekirdeği sayısı daha fazla o zmn derim tamam.
çünkü nasıl Nvidia da Tensor çekirdeği Fps i etkiliyosa AMD de de Cuda core Fps i etkiliyor.

Ve ömrünü kısaltıyor demek aşırı sacma bir çümle eğer kart kendini aşan OC yapınca kendini kapattiriyor.

Bu şey demek, "OC yapmak işlemciye zarar verir." demek gibi saçma bi cümle!!
Soğuk çalışsın YETER!!

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Hocam inanki 6600Xt nin çıkabileceği OC kapasitesi 10 ise
6650Xt nin ise 6 dir.
aynı 5600X, 5800X gibi kartlar mesela onlari AMD sonuna kadar
OC lamislar zaten sen maks. ne kadar daha OC yapabilirsin ki açmaz kendini çünkü sınırını aşıyor.
6600Xt ile 6650Xt ile durum aynı Cuda çekirdeği osu busu ayni herşeyi tıpatıp aynı tek Çekirdek Ghz i frekansi farklı.
aralarındaki fark da bu yüzden zaten ha şimdi bana desen Cuda çekirdeği sayısı daha fazla o zmn derim tamam.
çünkü nasıl Nvidia da Tensor çekirdeği Fps i etkiliyosa AMD de de Cuda core Fps i etkiliyor.

Ve ömrünü kısaltıyor demek aşırı sacma bir çümle eğer kart kendini aşan OC yapınca kendini kapattiriyor.

Bu şey demek, "OC yapmak işlemciye zarar verir." demek gibi saçma bi cümle!!
Soğuk çalışsın YETER!!
Herşeyden önce mesajı doğru okumak çok önemli . "Kart üzerindeki bileşenler " nedir bu bileşenler bizi aydınlatır mısın ? Yazdığın mesajda kendinle çelişiyorsun . Teknik bilgi tamam da gerçekte o şekilde işlemiyor . Keyifli forumlar .

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Herşeyden önce mesajı doğru okumak çok önemli . "Kart üzerindeki bileşenler " nedir bu bileşenler bizi aydınlatır mısın ? Yazdığın mesajda kendinle çelişiyorsun . Teknik bilgi tamam da gerçekte o şekilde işlemiyor . Keyifli forumlar .
Nedir PCB uzerinde vram dedigimiz yer vardır eger Vram (kompansitor,mosfet, bobin vesaire) işte Vram yeri ne kadar kaliteli ve faz tasarımı ne kadar iyiyse ve pci E den aldığı giriş sayısı ne kadar fazla ve kaliteliyse OC kapasitesi daha iyidir. Ve alabilip verebildiği V da önemli
Misal; Sapphire 6700 serisinde 8+6 var ama Xfx 6700 de 8+8 Pci E güç girişi var. Bunu örnek verdim. Ve Xfx daha yüksek OC kapasitesine çıkabiliyor.
Yani demek istediğim aynı markanın samplei farklı değilse iki kart da aynı yapıya sahipse ki büyük ihtimalle öyle çünkü sadece Oc lamislar.
Ikisine de aynı Oc kapasitesi vardır.
Daha uzun yazacaktım ama yoruldum.
Teşekkürler...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri