İ5 12600 İçin Soğutucu Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edgylord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Merhaba iyi günler.

Forum kültürüm pek iyi değil o yüzden şimdiden kusuruma bakmayın(konuyu yanlış yere açma vs). PCH Attack sistemini satın aldım. Cumartesi günü kurulum ve testleri gerçekleştirdim gerçekten beni tatmin etti. Lakin işlemci olarak i5 12600 seçmiştim(anakartıda B660 seçtim) ve oyunlarda(Tarkov vs) işlemci sıcaklığı stok fan ile 80-83 derece arasında. Eskişehirde oturuyorum burada havalar şu sıralar çok sıcak.

Bana öneriniz neler olurdu ? ne gibi bir soğutucu almalıyım yada almalı mıyım ? Şimdiden Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• PCH ATTACK.jpeg
    PCH ATTACK.jpeg
    153.4 KB · Görüntüleme: 23
Moderatörün son düzenlenenleri:

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Hayırlı olsun, kasa modeliniz neydi onu da paylaşabilir misiniz?

Lga 1700 soket uyumlu soğutucuları inceleyebilirsiniz, sıvı soğutma veya kule tipi olarak.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Bütçenize bagli hocam bence 240 lik sivi sogutma yamisir ama para yoksa güzel bi kule tipi de iş görür

KS

edgylord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hayırlı olsun, kasa modeliniz neydi onu da paylaşabilir misiniz?

Lga 1700 soket uyumlu soğutucuları inceleyebilirsiniz, sıvı soğutma veya kule tipi olarak.
Daha iyisi sizlerin olsun teşekkürler. Kasa cooler master TD500 mesh beyaz. Alacağım kule tipi soğutucular(6 kanallı olursa) ortalama ne gibi bir sıcaklık değeri gözlemlerim.

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Daha iyisi sizlerin olsun teşekkürler. Kasa cooler master TD500 mesh beyaz. Alacağım kule tipi soğutucular(6 kanallı olursa) ortalama ne gibi bir sıcaklık değeri gözlemlerim.
120mm ve 240mm'lik sıvı soğutmalara bakabilirsiniz hocam. Bazı kasalarda üst tarafta 360mm'lik desteği vs. olmuyor o yüzden sormuştum. Bu kasada da yok gözüküyor resmi sitesinde.

Almışken 240mm'lik almış olmanız daha iyi olacaktır. Lga 1700 soket uyumlu.
Bütçeniz ne kadardı ?

Kule tipi soğutucular hakkında maalesef benimde pek bir kasa içinde çok kaba durdukları için hoşuma gitmiyorlar bi tık.

Son düzenleme:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Teşekkürler . Sakıncası yoksa marka model verebilir misiniz ?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Teşekkürler . Sakıncası yoksa marka model verebilir misiniz ?
Direk yüksek fiyattan almanizi onermem bu urunlere absürt indirimler gelebiliyor. @ckribrahim bu arkadasi takip et gaipten indirim yakaliyor. Ayrica yarin amazon indirimleri geliyor ve oradan da takıp etmenizi öneririm. Yarın tüm forumlar indirimli ürünlerle kaynar zaten

KS

edgylord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
120mm ve 240mm'lik sıvı soğutmalara bakabilirsiniz hocam. Bazı kasalarda üst tarafta 360mm'lik desteği vs. olmuyor o yüzden sormuştum. Bu kasada da yok gözüküyor resmi sitesinde.

Almışken 240mm'lik almış olmanız daha iyi olacaktır. Lga 1700 soket uyumlu.
Bütçeniz ne kadardı ?

Kule tipi soğutucular hakkında maalesef benimde pek bir kasa içinde çok kaba durdukları için hoşuma gitmiyorlar bi tık.
Bütçe sıkıntım yok ama 1500 falan verebilirim.

KS

edgylord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Direk yüksek fiyattan almanizi onermem bu urunlere absürt indirimler gelebiliyor. @ckribrahim bu arkadasi takip et gaipten indirim yakaliyor. Ayrica yarin amazon indirimleri geliyor ve oradan da takıp etmenizi öneririm. Yarın tüm forumlar indirimli ürünlerle kaynar zaten
Çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri