İ7 7700k Aşırı Isınma Sorunu

Makh Welo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Merhaba[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Arkadaşlar i7 7700k işlemci aldım yanında da Xigmatek TYR SD1264 idarelik bir soğutucu aldım.[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]işlemci Boşta 50 55 arası oyunda 80 90 arası oluyor ve hiç sıcaklık sabit durmuyor sürekli düşüyor çıkıyor bilgisayarı yeni açmama rağmen 50 55 60 her saniye değişiyor . Günde 10 saat oyun oynuyorum bu ısı saat ilerledikçe artacağını düşünüyorum. AIDA 64 stres testi yaptım 10 dakikalık testte en yüksek 94 ü gördü . Sizce normal mi ? ve bu şekilde kullanmaya devam etsem 1 2 ay kadar ne gibi bir zarar olur veya 100 dereceyi geçse o şekilde devam edilse bir sorun olur mu ?[/font]
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Şimdiden teşekkür ederim[/font]

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Bildiğim kadarıyla sıcak bir işlemci 100 derece üstü sorun olacaktır illaki sıvı soğutmaya geçersen biraz daha rahatlatabilirsin işlemciyi

KS

Makh Welo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla sıcak bir işlemci 100 derece üstü sorun olacaktır illaki sıvı soğutmaya geçersen biraz daha rahatlatabilirsin işlemciyi

Teşekkürler ama bu kadar ısınma nedeni sadece soğutma mı acaba ? bence normal değil başka bir nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Birde bilgisayarı acalı 3 dakika oldu  60 derece görüyüor bu soğutmayla alakalı olacagını dusunmuyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Makh Welo' Alıntı:

Teşekkürler ama bu kadar ısınma nedeni sadece soğutma mı acaba ? bence normal değil başka bir nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Birde bilgisayarı acalı 3 dakika oldu  60 derece görüyüor bu soğutmayla alakalı olacagını dusunmuyorum

Soket tam olarak oturdu değilmi ? tam güç alamıyorsa sorun çıkarabilir

KS

Makh Welo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
UzmanPC' Alıntı:
Makh Welo' Alıntı:
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Merhaba[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Arkadaşlar i7 7700k işlemci aldım yanında da Xigmatek TYR SD1264 idarelik bir soğutucu aldım.[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]işlemci Boşta 50 55 arası oyunda 80 90 arası oluyor ve hiç sıcaklık sabit durmuyor sürekli düşüyor çıkıyor bilgisayarı yeni açmama rağmen 50 55 60 her saniye değişiyor . Günde 10 saat oyun oynuyorum bu ısı saat ilerledikçe artacağını düşünüyorum. AIDA 64 stres testi yaptım 10 dakikalık testte en yüksek 94 ü gördü . Sizce normal mi ? ve bu şekilde kullanmaya devam etsem 1 2 ay kadar ne gibi bir zarar olur veya 100 dereceyi geçse o şekilde devam edilse bir sorun olur mu ?[/font]
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Şimdiden teşekkür ederim[/font]

bu konuyu inceleye bilirmisin

konuyu inceledim fakat orada ki çözümleri bende denedim şuan CM Neptün 280L sıvı soğutma aldım boşta ki değerlerim 30 50 arası ama şöyle bir sorun var bence bunu çözebildiğimde her şey düzelecek  benim işlemci sıcaklığım her saniye değişiyor örnek bir 5 saniye verirsem  40 48 43 44 39 41 48 39 54 10 saniyede aldığım değerler bu ısı düşsün çıksın ama 1 1 düşer 1 1 çıkar ama bu çok farklı

Makh Welo' Alıntı:

Soket tam olarak oturdu değilmi ? tam güç alamıyorsa sorun çıkarabilir

yeni anakart yeni sıvı soğutma aldım sorun hayla aynı diyebiliriz her saniye sıcaklık değeri  5 10 derece arası değişiyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri