i7 İşlemci için sıvı soğutma önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rookiebabush

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Dark n10 kasa, msi z270 gaming pro carbon anakart, i7 7700k işlemcim var. İşlemcim için sıvı soğutma bakıyorum fanları ledli olanlar bütçeme uygun değil. Sıvı soğutmadan pek anlamam ama herkes almış başını sıvı soğutma diye gidiyor bende bu akıma katılmak istiyorum. Sıvı soğutma önerisinde bulunabilecek biri var mı? Kasa da 5x12 cm fan var. Sizce nasıl bi yol izlemeliyim önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

KS

rookiebabush

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğim gibi pek anlamam önemli olanı işlevselliği ve görüntüsü. NZXT'ye bakmıştım fakat baya pahalı geldi. Demek 2-3 ay para biriktirip almam gerekecek. Teşekkürler.

KS

rookiebabush

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dark Aqua ile birlikte bir kaç tane görmüştüm onlardan biri de bu ama güvenemiyorum. Para biriktrip NZXT alacağım eğer dayanamazsam Corsair alırım. Bu konularda iyi olan biri yardım edebilirse sevinirim.

KS

rookiebabush

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sıkıntı şu işlemcim olması gerekenden fazla ısınıyor. Thermaltake in soğutucusunu almıştım 120 liraya stabil 38-45 arası veriyor fakat çok dengesiz. Özellikle oyunlar da işlemci çok fazla ısınıyor. 2 ay sonra almayı düşünüyorum. Kasanın fanları idare ediyor ama bu sistemle orta ayarlar da oynamak mantıksız. Sistemim ise renkli olduğu için renksiz alıp ekstra fan almak mantıksız geliyor. Çünkü renkli olanlarla hemen hemen aynı fiyata gelir.

Onur Altuğ Sever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i7 7700K 4.8 Ghz hız aşırtma yapılan işlemcide Corsair H100i V2 kullanıyorum, tavsiye ederim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
rookiebabush' Alıntı:
sıkıntı şu işlemcim olması gerekenden fazla ısınıyor. Thermaltake in soğutucusunu almıştım 120 liraya stabil 38-45 arası veriyor fakat çok dengesiz. Özellikle oyunlar da işlemci çok fazla ısınıyor. 2 ay sonra almayı düşünüyorum. Kasanın fanları idare ediyor ama bu sistemle orta ayarlar da oynamak mantıksız. Sistemim ise renkli olduğu için renksiz alıp ekstra fan almak mantıksız geliyor. Çünkü renkli olanlarla hemen hemen aynı fiyata gelir.

Corsair h110i alabilirsin gayet kaliteli

Onur Altuğ Sever' Alıntı:
i7 7700K 4.8 Ghz hız aşırtma yapılan işlemcide Corsair H100i V2 kullanıyorum, tavsiye ederim.

Tavsiye için teşekkürler

KS

rookiebabush

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cok gec oldu fakat deneyimledigim seyleri yazayim en son baktigim da Gta 5 Battlefield 1 Eski sogutucumda 60-65 arasi nzxt x52 de 45-52 derece civarinda oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri