İki sistem birden

Nasıl bir PC almalıyım?

• MSI Aegis Ti3 ve Asus PG348Q

Kullanılan: 0 0.0%
  • Toplama yap.

Kullanılan: 4 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Hydron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım ve birkaç sorum olacak. Ben hem babama hem de kendime bilgisayar alacağım. Bütçe sıkıntım yok denecek kadar az (Toplam 25000 TL ayırdım). Babam sadece internetten dizi izliyor. O yüzden onun için 2000 TL gibi bir bütçe ayırdım. Geri kalan 23000 TL'ye de kendime bilgisayar alacağım. Sizce nasıl bir şey yapmalıyım? Kendime hazır sistem mi alsam(MSI Aegis Ti3 gibi birşey) yoksa toplama mı yapsam?

KS

Hydron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Babam zaten 18,5 inç monitör kullanıyor ve gayet memnun ayrıca babam pek oyun oynamaz o yüzden ekran kartı olmasına gerek yok. Ama derseniz ki büyük ekran daha iyi olur o zaman bir bakayım.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
1450 tllik kasa zaten yinede ekran kartlı al bence diğer pc Dr sıkıntı çıkarsa en azından diğerini kullanirsin

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fikrimi sunayım babanın bilgisayarını hemen alabilirsin eğer senin bu bütçeyi yaz sonuna doğru ayarlarsan şimdi toplayacağın sistemin %40-%50 daha fazla performans alabileceğin bi sistem toplayabilirsin. Hem yeni ekran kartları hem de yeni işlemciler çıkacak hem aynı paraya daha yüksek performans alırsın.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
onur.firatt' Alıntı:
Fikrimi sunayım babanın bilgisayarını hemen alabilirsin eğer senin bu bütçeyi yaz sonuna doğru ayarlarsan şimdi toplayacağın sistemin %40-%50 daha fazla performans alabileceğin bi sistem toplayabilirsin. Hem yeni ekran kartları hem de yeni işlemciler çıkacak hem aynı paraya daha yüksek performans alırsın.
Kesinlikle hocam AMD ryzen modeline tam uyumlu ekran kartı çıkaracağını duyurdu yaz sonuna kadar cikarirlarsa AMD dizebilirsin yada intel şimdi alicam dersen benim attığım sistem ideal

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece AMD baz alınmamalı Intel baba serisini çıkaracak ama i9-7980XE serisi tahminen AMD serisinden iyi olacak gibi duruyor tabi çıkmadan bilemeyiz.

KS

Hydron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
Aynen öyle benim attigim sistem daha iyi en güçlü ekran kartını kullanıyor Rami daha fazla ekran olarak Asus almani tavsiye ederim pc toplanmış tasarımi icin Dk 36/25 e bakınız https://youtu.be/i_Qc1tEwgOI

Benim attığım sistemde de GTX 1080Ti var. Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim fakat eniştem yurtdışına gitti. Eniştem bana göre bilgisayardan daha iyi anlar. Ayrıca orada Titan Xp diye bir kart varmış ondan alacağım. O yüzden sistemi o toplayıp gönderecek. Ayrıca i9-7980XE biraz pahalı gibi geldi bana. Edit: Eniştem göndereceği tüm parçaları bana yazdı. Hepsi imzadadır.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1800X önermem bu bütçeli bilgisayara. Birde ses kartı + ekran kartı + thunderbolt + PCI-e M.2 kullanırsan bu işlemcide ekran kartının performansını düşürür.

KS

Hydron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Artık sipariş ettim geri dönüşü yok maalesef. Ama i9-7980XE çok pahalı olduğu için ben bunu aldım.

Bir de Thunderbolt kullanmayacağım.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayırlı olsun sadece Thunderbolt için geçerli değildi PCI-e takınlan ne var sa onlar içinde aynı durum. Neeyse tekrardan hayırlı olsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri