35.000-45.000 TL İlk Defa Kendim Sistem Topluyorum, Önerilerinize İhtiyacım Var

St. Merichelieu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i5 13600K
Ekran Kartı
RTX 3060 TI
Merhaba,

İlk kez kendim sistem topluyorum. Sipariş aşamasına geçmeden önce, yapmış olduğum seçimlerle ilgili önerilerinize veya eleştirilerinize ihtiyacım var.

Kısaca nasıl bir sistem hedeflediğimi özetlemek gerekirse, yeni sistemim için ayırdığım bütçe maksimum 45 bin TL. İleride daha rahat geliştirme veya değişim yapabilmek için DDR5 ram destekli, Z790 bir anakarta sahip olmak istiyorum. Daha önce AMD işlemci kullanmadığım ve kullanmak istemediğim için Intel işlemci kullanmak istiyorum. Bilgisayarı hem oyunlar için hem de PS, AI vb. programlarla kullanıyorum.

Bu nedenle, kendi yaptığım araştırmalar neticesinde seçtiğim parçaları aşağıda bulabilirsiniz:

Ekran Kartı: Gigabyte RTX 3060 TI Gaming OC D6X 8G GV-306TXGAMING OC-8GD 256 Bit GDDR6X 8 GB
İşlemci: Intel i5 13600K 14 Çekirdekli 3.5 GHz İşlemci
Anakart: Gigabyte Z790 UD AX
RAM: Corsair 32GB (2x16) Vengeance RGB 6000 MHz CL40 DDR5 Ram
PSU: NZXT 850W C850 80+ Gold
Kasa: MSI MAG Forge 101M
İşlemci Soğutucu: MSI MAG Coreliquid P240

Elimde halihazırda kaliteli M2 SSD'ler olduğu için bu parçalara dahil etmedim.

Seçtiğim parçalarla ilgili önerilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

yunus1334

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

İlk kez kendim sistem topluyorum. Sipariş aşamasına geçmeden önce, yapmış olduğum seçimlerle ilgili önerilerinize veya eleştirilerinize ihtiyacım var.

Kısaca nasıl bir sistem hedeflediğimi özetlemek gerekirse, yeni sistemim için ayırdığım bütçe maksimum 45 bin TL. İleride daha rahat geliştirme veya değişim yapabilmek için DDR5 ram destekli, Z790 bir anakarta sahip olmak istiyorum. Daha önce AMD işlemci kullanmadığım ve kullanmak istemediğim için Intel işlemci kullanmak istiyorum. Bilgisayarı hem oyunlar için hem de PS, AI vb. programlarla kullanıyorum.

Bu nedenle, kendi yaptığım araştırmalar neticesinde seçtiğim parçaları aşağıda bulabilirsiniz:

Ekran Kartı: Gigabyte RTX 3060 TI Gaming OC D6X 8G GV-306TXGAMING OC-8GD 256 Bit GDDR6X 8 GB
İşlemci: Intel i5 13600K 14 Çekirdekli 3.5 GHz İşlemci
Anakart: Gigabyte Z790 UD AX
RAM: Corsair 32GB (2x16) Vengeance RGB 6000 MHz CL40 DDR5 Ram
PSU: NZXT 850W C850 80+ Gold
Kasa: MSI MAG Forge 101M
İşlemci Soğutucu: MSI MAG Coreliquid P240

Elimde halihazırda kaliteli M2 SSD'ler olduğu için bu parçalara dahil etmedim.

Seçtiğim parçalarla ilgili önerilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Bu fiyata bu ekran karti hiç olmamış

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri