İlk Kez PC Alınca Ne Yapmalıyım?

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Merhaba arkadaşlar ben 10-15 gün sonra pc toplayacağım. Bilgisayarı ilk alınca kurulum için yapmam gereken şeyleri sırasıyla aanlatırmısınız. İlk defa PC alacağım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.😋

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81

Testleri 1 gün boyunca ve aynı anda yapmanıza gerek yok 15 dk civarı yeterlidir.

Merhaba arkadaşlar ben 10-15 gün sonra pc toplayacağım. Bilgisayarı ilk alınca kurulum için yapmam gereken şeyleri sırasıyla aanlatırmısınız. İlk defa PC alacağım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.😋
Ve aldığınız pcnin ekran martı amd ise driverini önerilen en yeni sürüme güncelleyin.

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116

Testleri 1 gün boyunca ve aynı anda yapmanıza gerek yok 15 dk civarı yeterlidir.

Ve aldığınız pcnin ekran martı amd ise driverini önerilen en yeni sürüme güncelleyin.
Apu alacağım ilerde ekran kartı takacağım 5600g Vega 7 var içinde önerilen en yeni nerden öğrenirimve yüklerim

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
1) Hocam önce amd ryzen master programını kurun. Faydalı ve iyidir. Anlık verileri de takip edersiniz (5600g aldığınız için söylüyorum)
2) Denetim masasına gidin oradan sistem ve güvenlik seçeneğine girin, güç seçeneklerine gelerek yüksek performansa çekin.

1675073922520.png

3) Bios üzerinden del tuşu ile girerek xmp ram profillerini ayarlayın. Yoksa 3200mhz kullanıyorsanız stok 2666 falan geliyor. Düşük performansta kullanırsınız.

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Amdnin kendi ekran kartı için uygulaması var AMD Software diye oradan driverı önerilene ayarlıyorsunuz
Teşekkürler

Amdnin kendi ekran kartı için uygulaması var AMD Software diye oradan driverı önerilene ayarlıyorsunuz
1) Hocam önce amd ryzen master programını kurun. Faydalı ve iyidir. Anlık verileri de takip edersiniz (5600g aldığınız için söylüyorum)
2) Denetim masasına gidin oradan sistem ve güvenlik seçeneğine girin, güç seçeneklerine gelerek yüksek performansa çekin.

Ekli dosyayı görüntüle 14568
3) Bios üzerinden del tuşu ile girerek xmp ram profillerini ayarlayın. Yoksa 3200mhz kullanıyorsanız stok 2666 falan geliyor. Düşük performansta kullanırsınız.
Teşekkürler

Oswald

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
-Anakartının BİOS Güncellemesini yapmalısın.
-Ekran Kartın eğer AMD ise WHQL olan en son sürüm sürücüyü indirmelisin. (Nvidia ise zaten sitesinden kolay bir şekilde indirirsin. Kartın modelini vs. seçtikten sonra.)
-Eğer Anakartın AMD İşlemcileri destekliyorsa yani soket tipi AM4 ya da AM5 ise Chipset sürücüsünü indirmelisin.
-BİOS'dan RAM'lerin ne kadar frekans destekliyor ise XMP Profile'dan onu açtığında otomatik olarak RAM Frekansı maksimum desteklediği frekans değerlerine geliyor.
-M2 SSD'nin sürücü ya da desteklediği yazılım vs. varsa onu indirmelisin. (M2 SSD'nin marka/modelini Google'a yazıp sonuçlar karşına çıkar.)
-Eğer İşlemcin Intel ise yine Google'a Intel Driver & Support Assistant yazarak işlemcin için gerekli olan sürücüleri otomatik indirmelisin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri