İngilizce Reading,writing,listening,speaking için öneri

xipl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar selam bu sene hazırlık okuyacağım Reading, writing, listening, speaking bu 4 tane konuyla ilgili tavsiye ettiğiniz uygulama, YouTube kanalı gibi şeyler var mı? A1 seviye için
Not:Reading,writing,listening,speaking hepsi için ayrı ayrı yazarsanız sevinirim not alacağımda
@mutlu @Fenomend

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Duolingo
Busuu
Readable
Voscreen
Tandem (Cambly ücretsiz versiyonu gibi düşünülebilir)

benim tavsiye edebileceklerim bunlar.

KS

xipl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Duolingo
Busuu
Readable
Voscreen

hocam uygulama dışında başka tavsiyeniz var mı reading ve listening nasıl çalışılmalı gibi

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
hocam uygulama dışında başka tavsiyeniz var mı reading ve listening nasıl çalışılmalı gibi
Listening için a1 seviyesindeki birisi için git dizi izle film izle önerisini doğru bulmuyorum ben. Seviyenize uygun podcastler dinlemek daha doğru olacaktır. Daha yavaş ve tane tane telaffuz edildiği için anlamanız daha kolay olacaktır.

Reading için ise, seviyenize uygun yazıları okumanız gerekir. Sadece kelime ezberleme hatasına düşmeyin, grammer öğrendikten sonra cümleler halinde ezberler yapın. Bu cümleler sözlüklerin size önerdiği ya da internette var olanlar olmasın, bunları kendiniz size uygun biçimde yazın. (türetin yani)

Bir de kelimelerin telaffuzunu doğru öğrendikten sonra bol bol sesli tekrar edin. enough örneği bu konuda gayet iyi bir örnektir :D Hazırlık sınıfındaki kompleksli arkadaşların, ingilizce şov yaptıklarını sanarken, siz nasıl telaffuz edilmemesi gerektiğini göreceksiniz zaten. :)

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Duolingo
Busuu
Readable
Voscreen

Bunlara + olarak Youtube da çokça anlatım ve öğretim var size uygun anlatımı olan birini bulun ve onunla ilerleyin ben ücretsiz yakaladığım dönemde youtube da Haluk Tatar ın kanalından yararlanmıştım öteki türlü benimki karman çorman bir ilerleme ve uzun dönemi ele alıyor.
Siz üniversiteniz o konuda iyi eğitim veriyorsa oradan yararlanıp kütüphanesinden çıkmamakla oradaki tüm kaynaklardan yaralanın ingilizce eğitimi olan üniversitelerin kaynakları çoktur ve sistemler üstünden kendilerinde olmayanı diğer üniversiteden sizin için istetip belli bir dönem kullandıktan sonra (2 Hafta ) iade etmenizle gelen üniversiteye geri gidiyor bazen uzatma hakkı da oluyor. @xipl

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
165
Arkadaşlar selam bu sene hazırlık okuyacağım Reading, writing, listening, speaking bu 4 tane konuyla ilgili tavsiye ettiğiniz uygulama, YouTube kanalı gibi şeyler var mı? A1 seviye için
Not:Reading,writing,listening,speaking hepsi için ayrı ayrı yazarsanız sevinirim not alacağımda
@mutlu @Fenomend
hocam bir ingilizce öğretmenliği öğrencisi olarak önereceğim uygulamaları yks sınavına hazırlanırken kullandım ve işe yaradığını söyleyebilirim.

1. Discord

Discord nasıl işe yarar diyebilirsin. fakat ingilizce pratik sunucularında konuşarak speaking geliştirmek çok daha iyi oluyor çünkü hem günlük dil, hem de herkes senin gibi öğrenen kişiler. yani onlar da düşük seviyeli. o yüzden için rahat oluyor.

2. Post-it ve https://www.thesaurus.com

Bu ikisini birlikte götürürsen kelime haznen deli gibi gelişir. Misal bilmediğin bir kelime mi var, gidiyorsun o kelimeyi https://www.thesaurus.com sitesine giriyorsun, karşına eş anlamlılarını kullanım yoğunluğu ve sıklığına göre çıkartıyor. Buradan en az 3-4 kelimeyi en üst kısma arama kısmına yazdığın kelime olacak şekilde post-it kağıdına yazıyorsun ve bu kağıdı görünür bir yere yapıştırıyorsun. bu şekilde devam edersen elbet o kelimeyi öğreniyorsun. ben sana türkçe karşılıklarını yazmanı önermiyorum ama sen istersen öyle yazıp da yapıştırabilirsin.

3. Friends, HIMYM ve buna benzer sit-com diziler veya podcastler

Bu diziler ve benzerleri günlük hayatın çok içinden olduğu için hem günlük kelimeleri öğrenmeni hem de a1 seviyesindeki çoğu kelimeyi öğrenmeni kolaylaştırır. burada bilmediğin kelimeleri post-it taktiği ile harmanlayabilirsin. podcast için ise https://magoosh.com/english-speaking/top-esl-podcasts-for-english-language-learners/ sitesindeki yerlere bakabilirsin. hepsi beginner dediğimiz seviye.

4. Listening

BBC, CNN gibi yurtdışı haber kanallarını dinleyebilirsin. eğer bunlar çok fazla gelirse ki böyle bir ihtimal çok fazla var, https://www.erasmusgram.com/ingilizce-dinleme-yapmak-icin-siteler/ buradaki sitelerden herhangi biri işini görecektir.

kanal olarak ise Hüseyin Demirtaş Hoca'yı öneririm.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri