Inno3D 4080 Değiştikten Sonra Eskisine Göre Fazla Isınıyor

Pcariyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba arkadaşlar, Mayıs ayında bilgisayarım bilmediğim bir sebepten dolayı işlemci ve ekran kartı gibi bileşenler yanmıştı ve kullanıcı hatası olmadığı için garantiye gitmişti. Ekran kartım 4080'di ve yenisi ile değiştirildi (aynı marka ve model). Fakat eskiden ekran kartım Alan Wake 2 gibi sistemi yoran bir oyunda 70 derece maksimum görürken, bu yeni kart 80 dereceye çok rahat çıkabiliyor. İşlemcilerde de olduğu gibi bir piyango mu var? Yoksa yaz mevsiminden dolayı mı bilmiyorum. Ekran kartının termal macunu zayıf olabilir mi?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Karttan karta sıcaklık konusunda çok değişen duruma denk gelmedim ben, gelen arkadaşlar varsa söylerler bı sıkıntısı var gibi geldi.

KS

Pcariyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Karttan karta sıcaklık konusunda çok değişen duruma denk gelmedim ben, gelen arkadaşlar varsa söylerler bı sıkıntısı var gibi geldi.
Yaz aylarından olduğunu umuyorum ben hocam. Kartın donanımsal bir sıkıntısı umarım yoktur.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Ne bileyim bende 4070ti super var 4080 sayılan bir kart en baba oyunda çift fanli olmasına rağmen 67 geçtiğini görmedim klimam yok sadece vantilatörum var.

KS

Pcariyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Ne bileyim bende 4070ti super var 4080 sayılan bir kart en baba oyunda çift fanli olmasına rağmen 67 geçtiğini görmedim klimam yok sadece vantilatörum var.
Sizin adınıza sevindim hocam. Marka ve soğutma da fark ediyor tabii ki. Benim odam fazla mı güneş alıyor bir şey kartı çok mu yoruyor bilemedim. Eylül ayı gibi gow Ragnarok cikicak o zamanlarda hava soğur tahminen tekrar test etmek lazım.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Kasanın hava akışı nasıl ? Isınıyormu içi ?

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Muhtemelen bakmışsındır ama garantiye gönderdiğin kartın fan ayarları daha farklı olabilir mi acaba ? Belki düşük ayarda çalışıyordur. Tabi 80 dereceye geldiğinde artık çalışayım demesi de lazım ama bakmak, incelemek lazım. Furmark deneyip bakın bide isterseniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri