İntel i5 12500 Sıvı Soğutma Önerisi (10 Ağustos 2022)

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhabalar,

İntel i5 12500 işlemci fazla ısındığı için soğutucuyu değiştirmek istiyorum kasam Thermaltake Commander G33 önerileriniz varmıdır?

Ayrıca 3 farklı model kendim seçtim ancak çok emin değilim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Merhabalar, i5 12500 işlemci fazla ısındığı için soğutucuyu değiştirmek istiyorum kasam Thermaltake Commander G33 önerileriniz varmıdır ayrıca 3 farklı model kendim seçtim ancak çok emin değilim

Commander kasaya uyumlu mu bilmiyorum ama uyuyorsa şayet arctic olan ürünü öneririm hocam, bir kaç kişiye tavsiye ettim kasaya uymuyormus o sebeple çekiniyorum birşey demeye.

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Commander kasaya uyumlu mu bilmiyorum ama uyuyorsa şayet arctic olan ürünü öneririm hocam, bir kaç kişiye tavsiye ettim kasaya uymuyormus o sebeple çekiniyorum birşey demeye.
Duyduğum Kadarıyla Arctic Freezer II kasaya uyumluymuş ancak diğerlerinin uyumluluğu hakkında en ufak bir fikrim yok

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Duyduğum Kadarıyla Arctic Freezer II kasaya uyumluymuş ancak diğerlerinin uyumluluğu hakkında en ufak bir fikrim yok
Eminseniz benim önerim artcticden yana alternatif fikirleri de değerlendirmenizde fayda var, marka olarak bazen ölçü kurtarsa da arctic uymuyor o sebeple söyledim hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Diğer ürünler ARCTIC ürün karşısında denk değiller. Eğer kasanıza uyuyorsa ki uyumdan kastın 240mm boyut değil kalınlık. ARCRIC ürünleri normalden daha kalın radyatörlere sahipler. 27/28mm standart piyasada kullanılan kalınlık ama ARCTIC ürünleri 38mm kalınlığa sahip. Buna standart 25mm fan kalınlığı ekleniyor birde toplamda 63mm kalınlığa ulaşıyor ARCTIC ürünleri. 65mm açıklık olması gerek özetle ARCTIC soğutucuları montajlayacağınız temiz boş alan olarak. Kasa sizdeyse 240mm fan genişliğindeki anakarta yakın olan vida deliğinden aşağı disk bir cetvel indirin ve 65mm açıklığa kadar RAM veya anakart soğutucularıyla temas eden bir parça var mı bakın. Yoksa uyumlu olacaktır ARCTIC ürünü.

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
yani benim ölçümümdemi bir sorun var anlayamadım ancak en yakın vidadan 4 santimetre (40mm) civarında bir boşluk kalıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
yani benim ölçümümdemi bir sorun var anlayamadım ancak en yakın vidadan 4 santimetre (40mm) civarında bir boşluk kalıyor
Kasa desteklemiyor o halde üst panelde diyeceğim ama kasanızın üst panelinde 240mm soğutucu desteği var. Piyasanın %99 'u 52mm kalınlığa sahip fan değil sıvı soğutmalarda. Siz yanlış ölçmüş olabilirsiniz.

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ve Thermaltake'in Verdiği Bilgiye göre üst tarafa 240mm'ye kadar radyatör desteklemesi gerekiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Zaten yazdım ama tekrar edeyim. Kasanızın üst panelinde 240mm soğutucu desteği var. Piyasanın %99 'u 52mm kalınlığa sahip fan değil sıvı soğutmalarda. Siz yanlış ölçmüş olabilirsiniz.

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Her türlü yerden ölçtüm ancak 4 santimetreden sonra ramlere temas ediyor

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Kasanın Ön Tarafında ekran kartına temas etmeden önce yaklaşık 60 milimetrelik bir boşluk var

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
9 yıl boyunca laptop kullandığım için ve sıvı soğutma ile ilgili hiçbir bilgim olmadığı için ölçümü yanlış yapma ihtimalimde yüksek

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Çok çok yüksek değiller ama standart bir RAM 'e göre evet yüksek bellekler. Bellekler 43mm imiş. Anakart soketiyle beraber 45mm+ civarlarındadır büyük ihtimalle yüksekliği.

KS

SuchFlare

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Şu Anda İnternette Aynı Kasaya Sıvı Soğutucu Takanlara Bakmaya çalışıyorum ancak pek fazla yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri