intelmi amd mi

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bi yayıncının yayınına gittim hepsi intel dedi ama yapılan testlere baktım amd daha fazla fps veriyo ben neolduğunu anlamadım amdmi daha iyi intelmi birisinin noktayı koyması lazım artık adam intel oyunda iyi amd renderda benim bildiğim tam tersi değilmi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
bi yayıncının yayınına gittim hepsi intel dedi ama yapılan testlere baktım amd daha fazla fps veriyo ben neolduğunu anlamadım amdmi daha iyi intelmi birisinin noktayı koyması lazım artık adam intel oyunda iyi amd renderda benim bildiğim tam tersi değilmi
Amd renderda genel olarak iyi. İntel tek çekirdek perofrmans olarak oyunlarda daha iyi. Bazı oyunlar çoklu çekirdekte çok daha iyi performans verebiliyor. Bazı oyun testlerine bakarsanız amd ya da intel, aynı segment olmasa bile bazı oyunlarda diğerini geçebiliyor. Bunlar belli oyunlarda çok fark ediyor

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
amd ryzen 7 5800x muadiliyle karşılaştırma yaptım arada cok fark var adam daha intel diyo neden diyorum oyunların hepsi intel altayapısı barındırıyo diyo

ama fps az neden neden intel daha iyi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
amd ryzen 7 5800x muadiliyle karşılaştırma yaptım arada cok fark var adam daha intel diyo neden diyorum oyunların hepsi intel altayapısı barındırıyo diyo

ama fps az neden neden intel daha iyi
Çekirdek sayısı düşük olan sistemleride gözünde bulundurularak çok çekirdeğe yönelmiyorlar gibi. Bazı oyunlar daha fazla çekirdekle perofrmans verse de sayıları daha az. Genel olarak tek çekirdek performans olarak bakılıyor ve intel önde oluyor.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Oyunlar için fiyat performans olarak bakacak olursak:
AMD 5800X3D DDR4 > 13. nesil İntel
5800X3D > 7600X > 13600K > 5800X, 5600X

İş veya yayın için aynı şeyler geçerli değil.
Bir ipucu, modele ve bütçeye göre değişir ve hangisinin daha iyi olduğu konusunda tek bir cevap yoktur.

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
çünkü sentetik testlerle gerçek kullanımda dağlar kadar fark var herkes maksimum fpslere odaklı ama kimse en düşük kaç fps veriyor yada ne kadar stabil yüksek fps değerlerini sunabiliyor dikkat etmiyor intelin en büyük artısı bu stabil fps verebilmesi ce çoğu oyunu intel ile optimize veya anlaşmalı olması

musafa966

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Oyunlar için fiyat performans olarak bakacak olursak:
AMD 5800X3D DDR4 > 13. nesil İntel
5800X3D > 7600X > 13600K > 5800X, 5600X

İş veya yayın için aynı şeyler geçerli değil.
Bir ipucu, modele ve bütçeye göre değişir ve hangisinin daha iyi olduğu konusunda tek bir cevap yoktur.
13900K arada kayboldu heralde :D

Edit şimdi gördüm Fiyat Pelformans kalinlastirilmis

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri