İnternet Bağlantısı

Kerim Atıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar öncelikle bi sorunum var uzun süredir çözemiyorum . Şöyle özetliyim sorunu interneti komşu ile ortak kullanıyoruz ve onlardan bize bi kablo geliyo ama benim o interneti hem bilgisayarıma hemde dağıtıcıma ( modem gibi birşey sadece tek girişi var kabloyu taktıgımda interneti kablosuz yapan bi alet ) takmam lazım gelen tek kabloyu 2 kablo halin getirmek için neler yapabilirim Ayrıca o dağıtıcı dediğim alete şifre koyamıyorum nasıl yapabilirim bi yardım edin Saygılar

E

expert

Guest
Geleni 2 kablo yapmak için switch kullanman gerekir
Ayarları yapmak içinde ara kablo ile bilgisayara bağlayıp tarayıcıya girip adres satırına aldığın cihazın sitesinden bakarak hangi ip yi yazacağını öğren giriş yapıp gerekli ayarları yapabilirsiniz

KS

Kerim Atıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
:huh: Switch dediğin nedir ? Bir de o ara kabloyu nerden bulabilirim ? Ayrıca alette tek giriş var pc ye bağlayamıyorum

E

expert

Guest
Ethernet ara kablosu varya modeme bağlı olan ondan iste onu tak ara bağlantı yapıyorsunuz switch çoğaltmak için kullanılır bir kabloyu bir den çok girişe dönüştürür

KS

Kerim Atıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Swicht dediğin alet modem e benzer gibi bir şey mi ufak bir parça mı nerden temin edebilirim ?

E

expert

Guest
Onun işlemi ayrı sadece geleni çoğaltip gönderir
Her hangi bir bilgisayarciya gidip alabilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri