İnternet Düzenli Olarak Her Gün Belli Saatlerde Tam Oyunun Ortasında Gidip 10 Saniye Sonra Geliyor.

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Merhabalar,

İnternet test ettiğime göre sadece bilgisayarda gidiyor az önce 1 saat içinde 12. kez gitti. Her gün ilk açtıktan yaklaşık 40 dakika sonra falan gidiyor internet düzenli olarak 3 haftadır falan sürekli gidiyor.

Gidiyor daha sonra 10 saniye bekletip geri geliyor.İnternet driverını silip tekrar kurdum düzelmedi. Şu adımları denedim düzelmedi. Bu arada modem değişikliği vs yapmadım daha 3 haftadır yaşmaya başladım daha öncesinde aynı kablo ve modem kullanıyordum fakat bu sorun durduk yere başladı.

3Bir program vs mi engel oluyor diyorum acaba ama saçma geliyor çünkü oyun oynarken arkada program açamam

Denediğim:
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled

Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
İnternet test ettiğime göre sadece bilgisayarda gidiyor az önce 1 saat içinde 12. kez gitti. Her gün ilk açtıktan yaklaşık 40 dakika sonra falan gidiyor internet düzenli olarak 3 haftadır falan sürekli gidiyor. Gidiyor daha sonra 10 saniye bekletip geri geliyor.İnternet driverını silip tekrar kurdum düzelmedi. Şu adımları denedim düzelmedi. Bu arada modem değişikliği vs yapmadım daha 3 haftadır yaşmaya başladım daha öncesinde aynı kablo ve modem kullanıyordum fakat bu sorun durduk yere başladı.Bir program vs mi engel oluyor diyorum acaba ama saçma geliyor çünkü oyun oynarken arkada program açamam

denediğim:
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
Hocam internet sağlayıcınızla görüştünüz mü ? benim de eskiden oluyordu alt yapı düzenlemesi yapıyorlarmış.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Önce internet sağlyıcınızla bu durum hakkında görüşün, onların sisteminde hangi sıklıkla kesintisi olduğu görülür ve çözüm için öneri sunulur veya bakım ekibi gönderirler. Ayrıca bende türk telekom kullanıcısı olarak sizinki gibi yıllarda kesintiye uğradım 1dklığına gidip geliyordu internet. Sonra 2 farklı modem değişirdim ve şuan kullandığım modemde bu sorunu hiç yaşamadım. modemlede alakalı olabilir. En son çözüm olarak düşünebilirsin

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Önce internet sağlyıcınızla bu durum hakkında görüşün, onların sisteminde hangi sıklıkla kesintisi olduğu görülür ve çözüm için öneri sunulur veya bakım ekibi gönderirler. Ayrıca bende türk telekom kullanıcısı olarak sizinki gibi yıllarda kesintiye uğradım 1dklığına gidip geliyordu internet. Sonra 2 farklı modem değişirdim ve şuan kullandığım modemde bu sorunu hiç yaşamadım. modemlede alakalı olabilir. En son çözüm olarak düşünebilirsin
benim internetim türk telekom 3 ay internet kullanmadığım oldu hocam arıyorum alt yapı sorunu var diyorlardı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri