İnternet Hızı Hk.

DarkAlone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
İyi günler arkadaşlar,
Aynı sorunu tekrardan yaşadığım için artık konu açmanın vakti geldiğini düşündüm. Yeni bir eve taşındım 1 yıl falan oldu altyapı olduğuna türk telekom şu klasik başlangıç paketi fiber modemlerinden bağlayıp gittiler. Modem salonda olduğu için uzak kalıyor arka odalara. Bu yüzden video veya oyun oynarken baya sıkıntılar yaşatmaya başladı durumu onlara ilettiğimde ayar yaptılar ama sinyal güçlendirici olmadan pc'de uzak kaldığı için yine baya yavaş oluyordu. Telde o kadar uzak bile olsa oyun video sorunu vb yaşamıyorum 3 çubuk falan sabit çekiyor. Router almak istemedim bu yüzden gidip başlangıç olarak sıradan bir sinyal güçlendirici aldım. Gayet sorunsuz çalışıyordu ama bir süre geçtiğinde 20-30 gelen hız 10 ve baya altına düşmeye başladı durmadan resetlemek zorunda kaldım. Anca öyle düzeliyordu sonra durmadan saat başı aynı hatayı yapmaya başladı iki saat güzel geliyorsa üçüncü saate girmeden 0 civarlarında hıza iniyordu. Ne kadar sıfırlasam yine bir süre sağlam kalıp sonra yine ölüyordu demek daha iyi olur. Modemi en yakın yere yaklaştırmaktan başka çarem yok. Başka modem takılacak giriş yok çok güzel tasarım gerçekten. Bir süre sonra sinyal güçlendirici bozulmaya başladı ben de mi wifi pro sinyal güçlendirici aldım gayet güzel hızlar vermeye başladı ama aynı sorun yine tekrar etmeye devam ediyor. Laptop olduğu için kablo v.s bağlamak istemiyorum durmadan aleti sıfırlamaktan başka bir çözüm yolum var mı? ne almam gerekiyor yorumlarınız için teşekkürler.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Güçlendirici ısınıyor olabilir mi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri