İnternet hızım yüksek olmasına rağmen sorun

MURDOCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Arkadaşlar merhaba. Bir süredir internet sorunu yaşıyorum. Sorunum kısaca çöyle. İnternet hızım 33mbps ping değerim 5-7 olmasına rağmen sitelerde yavaşlık yaşıyorum. internet hızım yüksek olmasına rağmen 720p videolar dahi donuyor. Kablolu internet kullanıyorum ve modemimin markası iseTürk Telekom vc220. Kablolu olduğu gibi kablosuz alanda da sıkıntılar yaşıyorum. İnternet full çekiyor gözükmesine rağmen sinyal zayıf geliyor. Görüntülü görüşmelerde "görüntün donuyor" "sesin gitti" "sesin takılıyor" gibi şeyleri çokça işitiyorum. Türknet sağolsun yardımcı olmuyor sıkıntının cihazlarımda olduğunu vs söylüyor ama modemim henüz 1 senelik. Aşağıya örnek teşkil etmesi açısından örnek bırakıyorum. Sıkıntımın sebebi sizce nedir? (Başka modemim yok maalesef deneyemiyorum)

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Cvp: İnternet hızım yüksek olmasına rağmen sorun

Ben de Türknet kullanıyorum bende böyle bir sorun yok bence her sorunda firmayı suçlamak doğru değil.

İnternetinde yaşadığın sorunu sadece bilgisayarında mı yaşıyorsun diğer cihazlarında da var mı ?

Bir de Türknet'in servisi bir sorun olduğunda altyapıyı Türk Telekoma kontrol ettiriyor. Eğer Türk Telekomun incelemesinde sorun çözülmezse Türknet'in kendi ekibi talep ederseniz belli bir ücret karşılığında inceleme yapıyor. Evdeki kabloları ve modem testini onlara da yaptırabilirsiniz.

KS

MURDOCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31

Merhaba evde bulunan kablolu kablosuz bütün cihazlarda sorun yaşıyorum. Türknet ile henüz Türk Telekom seviyesine gelemedik. Sorun modem ya da cihazlarınızda diyip sorun çözüldü diyorlar.

KS

MURDOCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
RE: Cvp: İnternet hızım yüksek olmasına rağmen sorun

Androeat' Alıntı:
Ben de Türknet kullanıyorum bende böyle bir sorun yok bence her sorunda firmayı suçlamak doğru değil.

İnternetinde yaşadığın sorunu sadece bilgisayarında mı yaşıyorsun diğer cihazlarında da var mı ?

Bir de Türknet'in servisi bir sorun olduğunda altyapıyı Türk Telekoma kontrol ettiriyor. Eğer Türk Telekomun incelemesinde sorun çözülmezse Türknet'in kendi ekibi talep ederseniz belli bir ücret karşılığında inceleme yapıyor. Evdeki kabloları ve modem testini onlara da yaptırabilirsiniz.

Evde bulunan kablolu kablosuz bütün cihazlarda sıkıntı mevcut. Türknet ile henüz Türk Telekom seviyesine gelemedik çünkü sıkıntı modem ya da cihazlarınızda diyip sorun çözüldü diyorlar.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283

Bence Türknet'e direkt sorununuzu ve incelenmesini istediğinizi bildirirseniz yardımcı olurlar. Modemden olması gayet muhtemel. Çözeceğini sanmıyorum fakat Türknet'in mobil uygulamasından "Teknik Bilgiler" kısmından "Bağlantımı Yenile" yapabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324

DNS kaynaklı olabilir. Değiştirmeyi deneyebilir misiniz?

KS

MURDOCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31

Hepsini deneyeceğim teşekküler. Genel bir DNS değiştirme yok değil mi? Her cihaz için tek tek değiştiriyorum normalde.

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15

modem arayüzünde dns değişme olması lazım hocam bi kontrol edin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri