İnternet hızım yükselmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MrShepherd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İki sene önce ttnet e geçtim 16mps paketim olmasına rağmen indirme işlemlerinde 1.8mps/2mps geçmiyordu. Sözleşmem bitince yeni bir sözleşme imzaladım. Yine testlerimde hız değerlerim aynıydı. Müşteri hizmetlerini aradığımda  detaylı konuşmamda modemden kaynaklı olabilir denildi. Modemim yaklaşık 5 yıllık bir modemdi. Yeni modem istedim aynı zamanda vdsl geçtim buna rağmen hız değerlerim hala aynı. Nasıl bu değerleri 5 6 mps çıkarabilirim. Müşteri hizmetlerinde neyi istemem gerekir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Mbps yani internet hızı ile MB/s yani indirme hızı aynı birim değerlerinde olmaz. 16 Mbps internet hızına sahip bir internet paketinin indirme hızı maksimumda 2 MB/s oranındadır. Peketinizde ve internetinizde bir sorun yok. 1 Mbps internet hızının maksimum indirme hızı 0.125 MB/s değerindedir.

Basit matematik ama bunun internette çeviricileri var. Mbps to MB/s Converter yazarsanız sizde Mbps değerinizin kaç MB/s indirme hızına eş değer olduğunu kendiniz hesaplayabilirsiniz.

KS

MrShepherd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bunu yeni öğrendim teşekkürler o zaman hızımın artması için daha yüksek bir pakete geçmem gerekiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Evet Mbps olarak ne kadar yükselirseniz MB/s yani indirme hızınızda o kadar yükselir. Hesaplamasını artık biliyorsunuz paketinizi ona göre seçersiniz.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri