İnternet kesilip duruyor

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
PC de oyuna girince internet kesiliyor . Direk modemden internet gidiyor . Birden fazla cihaz olmazsa problem olmuyor fakat 2 cihaz bağlanınca ve PC de oyuna girince internet kesilip geliyor kesilip geliyor . Servis sağlayıcısı aradım ama bir türlü cozemediler . Yardım edin lutfen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Modem arızalı olabilir. Sistemde sorun olsa modem ışığı gitmezdi. Modemin güncellemesi varsa yapın ve modemi sıfırlayın.

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Modem arızalı olabilir. Sistemde sorun olsa modem ışığı gitmezdi. Modemin güncellemesi varsa yapın ve modemi sıfırlayın.
Reis ben forumda benle aynı sorunu yaşayanlar icin ki çözümlere baktım. Ve ağ ayarlarını sıfırladım. (Bu arada modemde sorun yok ) şimdi ethernet kablosunu görmüyor PC . Ve aygıt yöneticisinde realtek pcie gbe family controllerin yanında uyarı işareti var ne yapmam gerek cozemedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Reis ben forumda benle aynı sorunu yaşayanlar icin ki çözümlere baktım. Ve ağ ayarlarını sıfırladım. (Bu arada modemde sorun yok ) şimdi ethernet kablosunu görmüyor PC . Ve aygıt yöneticisinde realtek pcie gbe family controllerin yanında uyarı işareti var ne yapmam gerek cozemedim
Ağ kartınızı kurun kurulu değildir büyük ihtimalle. Aygıt yöneticisinde sorun olan aygıta sağ tıklayıp güncelle deyin.

Birde modemde sorun olmadığına %100 emin misiniz ve nasıl eminsiniz?

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ağ kartınızı kurun kurulu değildir büyük ihtimalle. Aygıt yöneticisinde sorun olan aygıta sağ tıklayıp güncelle deyin.

Hocam modem daha yeni ve keenetic hero. Ne olduysa geçen hafta türk telekomla sözleşmeyi yeniledikten sonra oldu

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Zaten bilgisayarda olan son sürümde diyor. Nasıl cozecem bilmiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Zaten bilgisayarda olan son sürümde diyor. Nasıl cozecem bilmiyorum
Uyarı olan aygıta sağ tıklayın ve özelliklerine girin. Ayrıntılar sekmesinden > Özellik > Donanım Kimlikleri seçiliyken Değer verisi kısmındaki ilk girdiye sağ tıklayın ve kopyalayın. Paylaşın bakalım o neyin nesiymiş.

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Ekli dosyalar

• 16604827700377726862743527764182.jpg
    16604827700377726862743527764182.jpg
    661.8 KB · Görüntüleme: 2
KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Uyarı olan aygıta sağ tıklayın ve özelliklerine girin. Ayrıntılar sekmesinden > Özellik > Donanım Kimlikleri seçiliyken Değer verisi kısmındaki ilk girdiye sağ tıklayın ve kopyalayın. Paylaşın bakalım o neyin nesiymiş.
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_7C561462&REV_15 BU HOCAM

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Windows 10 : - Arşivden çıkartın. Daha sonra o uyarı veren sürücüye güncelleştir seçeneğinden Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğinden arşivden çıkarttığınız klasörü seçip sürücüyü güncellemeyi deneyin.

Eğer Windows 11 kullanıyorsanız anakartınızın marka modelini paylaşın.

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Windows 10 : - Arşivden çıkartın. Daha sonra o uyarı veren sürücüye güncelleştir seçeneğinden Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğinden arşivden çıkarttığınız klasörü seçip sürücüyü güncellemeyi deneyin.

Eğer Windows 11 kullanıyorsanız anakartınızın marka modelini paylaşın.
Sürücüyü naisl arsivden çıkartıcam hocam

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Size link verdim, tıklamadınız mı? Koyu renkli olan link. Windows 10 :
Hocam habire bağlantı kesilip duruyor . Sizce bu neden olur . Modemin tüm kablolarını değiştirdim. Sıfırladım . Ama olayı bir türlü çözemedim. Keenetic üzerinden yapmam gereken bir ayar mi var acaba . 1 aydan uzun süredir sorunsuz kullanıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri