İnternetim çok yavaş

3miRun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Geçen aya kadar 100mbps tarifemden 70mbps alıyordum. Ancak geçen ay ne olduysa internet hızım 10mbpse sabitlendi. Modemimi resetledim. Belki cihazlarda sorun vardır dedim bütün cihazlardan çıkış yapıp pc'de lan kablosuyla test ettim aynı. Belki dedim modeme başkası bağlanmıştırda bişeyler yapıyordur, şifreyi falan değiştirdim aynı. En son sorunun ISS'te olduğunu düşündüm ve başka bir operatöre geçiş yaptım. Ancak sorun operatörde değilmiş. Nedenini bilmiyorum yardımcı olur musunuz. Önceki ISS'te de birsürü destek kaydı açmıştım ancak bana her seferinde sorun olmadığını, modemden 68mbps çıkış gözüktüğünü söylediler. Şuanki operatörde aynı şeyi diyor. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor falan diyorlar geçiştiriyorlar beni.
1661933121993.png

KS

3miRun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ayrıca çok fazla paket kaybı yaşıyorum. Pingim bazen 20 olması gerekirken 40-130 arası gidip geliyor hep.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Bu hız sorununu tek bir cihazda mı yaşıyorsunuz ? Yoksa modeme bağladığınız her cihazda da sorun aynı mı ? Önce bunu belirlemek gerekir.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Geçen aya kadar 100mbps tarifemden 70mbps alıyordum. Ancak geçen ay ne olduysa internet hızım 10mbpse sabitlendi. Modemimi resetledim. Belki cihazlarda sorun vardır dedim bütün cihazlardan çıkış yapıp pc'de lan kablosuyla test ettim aynı. Belki dedim modeme başkası bağlanmıştırda bişeyler yapıyordur, şifreyi falan değiştirdim aynı. En son sorunun ISS'te olduğunu düşündüm ve başka bir operatöre geçiş yaptım. Ancak sorun operatörde değilmiş. Nedenini bilmiyorum yardımcı olur musunuz. Önceki ISS'te de birsürü destek kaydı açmıştım ancak bana her seferinde sorun olmadığını, modemden 68mbps çıkış gözüktüğünü söylediler. Şuanki operatörde aynı şeyi diyor. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor falan diyorlar geçiştiriyorlar beni.
Benzer durumu yaşadım.
TT altyapısından TurkNet kullanırken 100'lük pakette kavga dövüş 73 Mbps'e kadar falan yükselttim hızları. Ama 5-7 gün içinde yavaş yavaş hızlar düşüyor ve 35-40 arasına sabitleniyordu. Çok tartıştık, elle tutulur bir cevap veremiyorlar.
"Binadan kaynaklıdır" diyorlar. Yerinde destek ekipleri vs. gelip ölçümler yaptı, adam elindeki cihazda hızın 75000-80000 civarında olduğunu gösterdi.
Ama ısrarla 40 Mpbs sabit ve hep düşük hızda internet geliyordu.
TT diyor ki "bu TurkNet ile alakalı bir sorun, bizim dolap 100'lük"
Turknet'e soruyorsun "Bu TT ile alakalı bir şey, daha fazla hız vermiyor" diyor. Çözüm söyleyen var mı? Yok.
Ama ister TT'nin sitesinden, ister başka sitelerden, ne zaman altyapı sorgulasak 83 Mbps gösteriyor.
Defalarca şikayet ettim, en sonunda Aralık ayı başında binanın önüne fiber kablo çektiler, fakat 9 ay oldu hâlâ dolap kurulmadı, fiber aktif değil.
Millet 9 ayda dünyaya sıfırdan yeni bir insan getiriyor. Ama koskoca TurkTelekom bir tane dolap getiremiyor. Fıkra gibi ____ :LOL:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri