Çözüldü İnternetimi Tam Anlamıyla Kullanamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mxray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhabalar,

Benim pc de kablolu internet yani ethernet kablosu kullanıyorum.

İnternet sıkıntım şu şekilde;

Google üzerinden çok yavaş bir kullanımı var mesela bir siteye girmek istiyorum 2 dk vs bekletiliyor hatta bazen hata veriyor f5 attmam gerekiyor üstüne çoğunlukla giremiyorum bile. Fakat Steam üzerinden oyun indirebiliyorum (tabi arada ağ hatası vs veriyor) hatta Steam'dan online oyun oynarken ms 25 30 arası

Hatta bazen Steam'a bile giremiyorum ama dc de 30 ms başkaları ile sohbet edebiliyorum. Bazen pc ye reset atmam gerekiyor yoksa interneti kullanamıyorum.

Bunun çözümü nedir

Moderatörün son düzenlenenleri:

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Bu video size yardımcı olacaktır. Adımları uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonucunuzu yazmayı unutmayın :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Öncelikle merhabalar benim pc de kablolu internet yanen ethernet kablosu kullanıyorum
İnternet sıkıntım şu şekilde
Google üzerinden çok yavaş bir kullanımı var mesela bir siteye girmek istiyorum 2 dk vs bekletiliyor hatta bazen hata veriyor f5 attmam gerekiyor üstüne çoğunlukla giremiyorum bile.
Fakat steam üzerinden oyun indirebiliyoru(tabi arada ağ hatası vs veriyor) hatta steamdenn online oyun oynarken ms 25 30 arası
Hatta bazen steame bile giremiyorum ama dc de 30 ms başkaları ile sohbet edebiliyorum.
Bazen pc ye reset atmam gerekiyor yoksa interneti kullanamıyorum
bunun çözümü nedir
Sadece tek bir tarayıcı üzerinde mi bu sorun oluyor, başka tarayıcılar denediniz mi?

KS

Mxray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece tek bir tarayıcı üzerinde mi bu sorun oluyor, başka tarayıcılar denediniz mi?
Evet ama knk tarayıcıyı örnek olarak verdim genel anlamda sıkıntı var
En barizinden lol bile açmıyor sadece steam üzeri oyun oynayabiliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Evet ama knk tarayıcıyı örnek olarak verdim genel anlamda sıkıntı var
En barizinden lol bile açmıyor sadece steam üzeri oyun oynayabiliyorum
Knk nedir, bu kadar samimi ne zaman olduk? Biraz kelimelerimize dikkat edelim, lütfen.

Aşağıdakileri deneyip sonucu bildirin.

Ağ Sıfırla Yöntemi : Başata CMD yazın ve Komut İstemi aracını Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki kodları yazıp her satırda ENTER tuşuna basıp işlemi onaylayın ve sonraki satıra geçin. Sistemi yeniden başlatıp deneyin.
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
Ayrıca sistem kalıntıları odaklı bir virüs veya benzeri bir şey sorun yaratıyorsa diye aşağıdaki konumları temizlemenizi tavsiye derim. İşlemlerden sonra sistemi yeniden başlatıp deneyin.

Bir not defterine aşağıdaki kodu yapıştırıp dosya türünü tüm dosyalar ve bir dosta adı.BAT olarak kaydederseniz yönetici olarak çalıştırdığınızda o konumlardaki kalıntılar silinecektir.
  • @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • EXIT
Alternatif olarak CMD yani komut istemi aracını yönetici olarak çalıştırıp sadece del ile başlayan her satır kodu yazıp her satırda ENTER 'a basarsanız aynı işlem gerçekleşir.

Alternatif olarak kodla vs. uğraşmam derseniz C:\Windows\Temp , C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp , C:\Windows\Prefetch , C:\Users\%username%\Recent bu 4 konuma tek tek girip her şeyi silebilirsiniz. NOT : Silinmeyenler olursa o an kullanıyordur atlayabilirsiniz o dosyaları.

Bunlar haricinde birde iyi bir antivirüs yazılımıyla sisteminizi taratın. Önerim Kaspersky Total Security olur.

KS

Mxray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Knk nedir, bu kadar samimi ne zaman olduk? Biraz kelimelerimize dikkat edelim, lütfen.

Aşağıdakileri deneyip sonucu bildirin.

Ağ Sıfırla Yöntemi : Başata CMD yazın ve Komut İstemi aracını Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki kodları yazıp her satırda ENTER tuşuna basıp işlemi onaylayın ve sonraki satıra geçin. Sistemi yeniden başlatıp deneyin.
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
Ayrıca sistem kalıntıları odaklı bir virüs veya benzeri bir şey sorun yaratıyorsa diye aşağıdaki konumları temizlemenizi tavsiye derim. İşlemlerden sonra sistemi yeniden başlatıp deneyin.

Bir not defterine aşağıdaki kodu yapıştırıp dosya türünü tüm dosyalar ve bir dosta adı.BAT olarak kaydederseniz yönetici olarak çalıştırdığınızda o konumlardaki kalıntılar silinecektir.
  • @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • EXIT
Alternatif olarak CMD yani komut istemi aracını yönetici olarak çalıştırıp sadece del ile başlayan her satır kodu yazıp her satırda ENTER 'a basarsanız aynı işlem gerçekleşir.

Alternatif olarak kodla vs. uğraşmam derseniz C:\Windows\Temp , C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp , C:\Windows\Prefetch , C:\Users\%username%\Recent bu 4 konuma tek tek girip her şeyi silebilirsiniz. NOT : Silinmeyenler olursa o an kullanıyordur atlayabilirsiniz o dosyaları.

Bunlar haricinde birde iyi bir antivirüs yazılımıyla sisteminizi taratın. Önerim Kaspersky Total Security olur.
Teşekkürler hocam hiçbir değişiklik olmadı hatta şuan girebildiğim yerlere bile giremiyorum

KS

Mxray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu yöntem ağ ayarlarınızı sıfırlıyor daha kötü yapamaz durumu. Ağ kartınızı silip tekrar yükleyin.
Yoo ciddi ciddi şuan dc ye bile giremiyorum.
Peki ağ kartını nasıl silicem
Ve kendim geri yükleyebilir miyim veya zararı var mıdır

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz. 192.168.1.1, 192.168.2.1 gibi adresler oluyor. Modeminize göre değişiklik gösteriyor. Modeminizin modelini öğrenip arayüze nasıl gireceğinizi öğrenin. Ardından arayüze giriş yaptıktan sonra araçlar kısmından fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

KS

Mxray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz. 192.168.1.1, 192.168.2.1 gibi adresler oluyor. Modeminize göre değişiklik gösteriyor. Modeminizin modelini öğrenip arayüze nasıl gireceğinizi öğrenin. Ardından arayüze giriş yaptıktan sonra araçlar kısmından fabrika ayarlarına alabilirsiniz.
Değişiklik olmadı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri