Iphone 15Lerin Isınma Ve Az Dayanıklılık Sorunu Pro Ve Pro Maxlara Mı Özel Yoksa Normallerde Var Mı?

Akiranui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Iphone 15 plus almayı düşünüyordum (60 hz umurumda değil onunla gelmeyin) ama kuzenim Iphone 15 pro su olan bir arkadaşından Iphone 15 lerde ısınma sorunu olduğunu ve yeni yapım malzemesi nedeni ile kolay kırıldıklarını duyduğunu söyledi. Sonra da ısınma sorununun IOS 18 ile geçtiğini duyduğunu da söyledi ama bu beni telefon acaba termal yönden zayıf mı diye endişelendirmedi değil ama işin asıl noktası bu ısınma ve kolay kırılma durumları normal Iphone ve Plus ta da var mı yoksa sadece pro ve pro maxlara mı özel ondan emin değilim.

Iphone 15, Iphone 14 ile aynı dış malzemelerden mi yapılıyor yoksa o da Iphone 15 pro ve max ın Iphone 14 pro ve maxtan farklı malzeme ile yapılıyor olması gibi farklı mı ? Iphone 15 de dayanıksız mı o konuda endişe etmem gerekir mi ? Ve ısınma sorunu yine sadece pro ve pro max ta mı vardı yoksa normallerde de var mıydı ? Ve vardıysa bu sorun tamamen çözüldü mü yoksa çoğunlukla mı çözüldü yada çözülmedi mi ? Telefon termal olarak zayıf mı ? Ve bu sorunlar var ise bu sorunlar Iphone 16 da çözüldü mü yoksa devam mı ediyor ? Iphone 16 pro nın daha ince olup daha bile kolay kırıldığını da ben okudum ama yine sadece pro vesairelere mi özel yoksa normal de kolay mı kırılıyor emin olamadım.

Sizce Iphone 15 plus ve düz Iphone 16 arasından hangisini almak daha iyidir ? Benim için önemli olan şeyler pil ve telefonun beni uzun süre (şöyle en az bi 4 yıl) böyle aşırı ısınma, kolay kırılma veya aşırı yavaşlama ve garip sorunlar ise uğraştırmaksızın iyi idare etmesi. Performans yine önemli ama genelde en ağır oyunları bile medium grafikte oynuyorum öyle ağır aç değilim maksimum kalite ye.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri