İphone şarj hızlı bitmesi

luiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhablar iphone 11 bugün elime  ulaştı  ilk defa açtım kurulumu yaptım şarjı gayet uzun gidiyordu ios 14.4 yüklüydü bende baktım ios 14.6 güncellemesi gelmiş yapım dedim ios 14. 6 sonra  gibi gidiyor şarjı nasıl çözebilirim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben IOS sistemlerden pek anlamam ama güncellemenin 50% şarj süresi ve üzerindeyken ve şarja takılıyken yapılması gerektiği gibi şeyler okudum. Eğer siz güncellemeyi bu şartlara uymadan yaptıysanız sorun bu olabilir. Normalde Android cihazlarda denediğim bir yöntemi size önereceğim ama IOS sistemlerde işe yarar mı emin değilim. Bataryanın sonuna kadar bitmesini sağlayın ve cihaz kapanınca cihazı şarja takıp 100% şarj olunca açıp kullanın. Kontrol edin hala hızlı mı tükeniyor bakın.

KS

luiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ben IOS sistemlerden pek anlamam ama güncellemenin 50% şarj süresi ve üzerindeyken ve şarja takılıyken yapılması gerektiği gibi şeyler okudum. Eğer siz güncellemeyi bu şartlara uymadan yaptıysanız sorun bu olabilir. Normalde Android cihazlarda denediğim bir yöntemi size önereceğim ama IOS sistemlerde işe yarar mı emin değilim. Bataryanın sonuna kadar bitmesini sağlayın ve cihaz kapanınca cihazı şarja takıp 100% şarj olunca açıp kullanın. Kontrol edin hala hızlı mı tükeniyor bakın.

Hocam ilk olarak teşekkürler cevap için benim hatam güncellemeyi %50 azken yaptım şarjım %9 du şarja takarak yaptım 2. dediğiniz olay dün aklıma geldi pili gece bitirdim şarja bıraktım %100 şuan 1 saatte %4 gitti

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sorun düzeldi mi tam anlamadım. 1 saatte kullanılırken %4 gitmesi anormal değil boşta gittiyse bu anormal tabi.

luizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorun düzeldi mi tam anlamadım. 1 saatte kullanılırken %4 gitmesi anormal değil boşta gittiyse bu anormal tabi.

Hocam daha iyi düne göre iphone pilin daha uzun gitmesi için ne yapabilirim tavsiye ettiğiniz bir şey var mı yada bunla ilgili bir video  var mı bildiğiniz bende o videodaki ayarları yapaırm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Çok bir bilgim yok ama bir arkadaşım var yıllardır Apple kullanıyor bir sorayım ne yapmanız gerektiğiniz söylerim size cevaba göre.

luizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Çok bir bilgim yok ama bir arkadaşım var yıllardır Apple kullanıyor bir sorayım ne yapmanız gerektiğiniz söylerim size cevaba göre.

Çok teşekkür ederim hocam bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Henüz bir cevap yok. Biraz araştırayım ben yapılması gereken bir şey varsa bulursam yazarım.

Apple kendi sitesinde bu içeriği paylaşmış. Birkaç yabancı kaynak siteye baktım ve genelde aynı şeylerden bahsediliyor ki bunlarda Android kullanıcılarının yaptığı şeyler ile aynı. Yani bu linktekilere bir bakabilirsiniz.

luizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Henüz bir cevap yok. Biraz araştırayım ben yapılması gereken bir şey varsa bulursam yazarım.

Apple kendi sitesinde bu içeriği paylaşmış. Birkaç yabancı kaynak siteye baktım ve genelde aynı şeylerden bahsediliyor ki bunlarda Android kullanıcılarının yaptığı şeyler ile aynı. Yani bu linktekilere bir bakabilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam bir de iPhone 11'lere özel kalibre gelmiş pil kısmına girince gördüm iOS 14.4 yoktu bu durum bilginiz var mı bu dediğim olayla ilgili bilginiz. yada araştırma yaptınız mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Arkadaş şimdi cevap verdi o bu son güncellemeyi yapmamış. Sadece ana sürüm güncellemelerini yapıyorum ben dedi. O yüzden fikri yok bu ayar konusunda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri