Isınmanın Kaynağını Bulamıyorum.

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, birkaç gündür bilgisayarda gariplik seziyordum anlık 1 fps lere düşüyordu kasalar oluyordu. Belli ki ısınıyordu, bende içini açıp temizledim macununu kontrol ettim onda da bir sıkıntı yoktu fakat normalde 40-50 derecede çalışan bilgisayar oyuna girdiğim gibi 100 derecenin üstüne çıkıyor.Turbo boost kapalı halde bide. Virüs taraması da yaptırdım ama yok kaynağını bulamıyorum şuan oynayabilirim oyunlar acayip kasıyor hiçbirini oynayamıyorum. Sizce neden olabilir?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Merhabalar, birkaç gündür bilgisayarda gariplik seziyordum anlık 1 fps lere düşüyordu kasalar oluyordu. Belli ki ısınıyordu, bende içini açıp temizledim macununu kontrol ettim onda da bir sıkıntı yoktu fakat normalde 40-50 derecede çalışan bilgisayar oyuna girdiğim gibi 100 derecenin üstüne çıkıyor.Turbo boost kapalı halde bide. Virüs taraması da yaptırdım ama yok kaynağını bulamıyorum şuan oynayabilirim oyunlar acayip kasıyor hiçbirini oynayamıyorum. Sizce neden olabilir?
İslemciniz ne ? Isınmanın kaynağı gpu mu cpu mu? Afterburner ile kontrol ettinizmi?

KS

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet işlemci ısınıyor ryzen 5 5600.
Core temp ile takip ediyorum sıcaklığı.

KS

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1000012255.jpg

soğutucu olarak ne kullanıyorsun
Ayrıyetten Bi soğutucu kullanmıyorum

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Stok fan önerilmezo işlemci için. 1000 liralık bir kuletipi işinizi çözecektir.

KS

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Leptopu için kule tipi mevcut mu?
Ya bu zamana kadar yapmadı şimdi değişen neydi onu merak ediyorum bide.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Leptopu için kule tipi mevcut mu?
Ya bu zamana kadar yapmadı şimdi değişen neydi onu merak ediyorum bide.
mobilede fark etmemişim kusura bakmayın hocam resme küçük baktım benim hatam üzgünüm. İşletim sistemine temiz kurulum denedinizmi acaba ? faydalı olabiliyor laptoplarda

KS

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan pek imkanım bulunmuyor ama en son artık temiz kurulum deneyeceğim teşekkürler.

KS

Kolonyci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi farkettim de cpu dan önce gpu ısınıyor ve 100 derecelere ulaşıyor ki bu hiç normal değil. Sanırım donanımsal bir sorun mevcut.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri