İşlemci 0.52 GHz’e çakılıyor

Mehmet Ali Kısa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamaleyküm gençlik. Ryzen 5 5600’lü bir sistem topladım kendime. İşlemci ara sıra kendi kafasına göre başlıkta yazdığım gibi hızını kendi kafasına estikçe düşürüyor. Bilgisayarı kapatıp açınca normal hızına geri dönüyor ama belki sistemi 1 ay olmadı toplayalı ve bu günaşırı başıma geliyor. Bu sorun artık canımı sıkmaya başladı, çözümünü bilen varsa aşağı yazmasını rica edeceğim :)

Ekli dosyalar

• 7F3ADF52-76A7-4492-A445-24AB56597374.jpeg
    7F3ADF52-76A7-4492-A445-24AB56597374.jpeg
    5.3 MB · Görüntüleme: 9

ZULTİA

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
43
Selamaleyküm gençlik. Ryzen 5 5600’lü bir sistem topladım kendime. İşlemci ara sıra kendi kafasına göre başlıkta yazdığım gibi hızını kendi kafasına estikçe düşürüyor. Bilgisayarı kapatıp açınca normal hızına geri dönüyor ama belki sistemi 1 ay olmadı toplayalı ve bu günaşırı başıma geliyor. Bu sorun artık canımı sıkmaya başladı, çözümünü bilen varsa aşağı yazmasını rica edeceğim :)
Meraktan soruyorum Sistemi Nerden Aldiniz

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Sıcaklıktan dolayı olabilir. Isı değerleri nedir

KS

Mehmet Ali Kısa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Isı değerleri normal. Bir optimizasyon deneyin.
Ryzen Master indirin. Bu ayarları yapıp Start Optimizinge tıklayın 1 saat civarı sürecek bitince Applya tıklayın ve sistem yeniden başlayacaktır.Ekli dosyayı görüntüle 12540
Dediğiniz işlemi yaptım, bundan sonra artık aynı sorunun olup olmadığını gözlemek kaldı; teşekkürler :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri