İşlemci 0.8 GHz Sorunu

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Arkadaşlar eski bilgisayarımı kardeşime verdim kendisi volarant apex tarzı oyunlar oynuyor.Bir gün hiç bir şey yokken bilgisayarı açtığında kasmaya başladığını söyledi kontrol etmek için baktığımda işlemci 0.8 GHz de takılmış duruyordu fazla ısınmadan kaynaklı korumaya almış olabileceğini düşünüp kasayı tamamen parçalarına ayırdım her şeyi temizledim ekran kartı ve işlemcinin termal macunlarınıda değiştirdim ve bios pilini 24 saat dışarda beklettim genede fayda etmedi.Bilgisayari sadece throttlestop programını kullanarak eski hızına getirebiliyorum programı kapattigim anda 0.8 GHz e geri düşüyor yardımcı olabilecek yorumlarınızı bekliyorum

Sistem şu şekilde:
Intel it 6600 k
MSI z170a gaming m5 anakart
Kingston 2666 MHz ram
RX 480 rog strix o.c
James donkey m2 ssd
550 w psu şehir dışında olduğum için markasını bilmiyorum

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Bakınız internette sizinle aynı sorunu yaşayan başka insanlar da var. Görseli buraya bırakıyorum. Arkadaş gayet açıklayıcı bir şekilde anlatmış. Görsel Donanım Arşivi Forumu'ndan alınmıştır.

0.8ghz.jpg

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Windows güç ayarlarına girin ve maksimum performans'ı işaretleyin. Sonrasında gelişmiş güç ayarlarına tıklayın,
İşlemci güç yönetimi ana başlığından minimum ve maksimum işlemci kullanımını %100 yaptıktan sonra kaydedip kapatın. Sonrasında görev yöneticisinden hala 0.8 olup olmadığını kontrol edin lütfen.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Windows güç ayarlarına girin ve maksimum performans'ı işaretleyin. Sonrasında gelişmiş güç ayarlarına tıklayın,
İşlemci güç yönetimi ana başlığından minimum ve maksimum işlemci kullanımını %100 yaptıktan sonra kaydedip kapatın. Sonrasında görev yöneticisinden hala 0.8 olup olmadığını kontrol edin lütfen.
Dediğiniz işlemi eve geçtiğimde denicem hocam teşekkürler.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Bakınız internette sizinle aynı sorunu yaşayan başka insanlar da var. Görseli buraya bırakıyorum. Arkadaş gayet açıklayıcı bir şekilde anlatmış. Görsel Donanım Arşivi Forumu'ndan alınmıştır.

Ekli dosyayı görüntüle 1478
Hocam bu konuyu okuyup hallettim anakart ile ilgili bölüm işime yaradı çok sağolasın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri