İşlemci aşırı kasıyor

orcunsarii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MERHABALAR LABTOPUM OLAN Lenovo G570 in İntel(R) Hd Graphics Family ekran kartım ve baska bır ekran kartı vardı (Harici) ben bu Intel ekran kartını asılı zannederek hep onu guncelledım bu yuzden hep dusuk fps aldım oyunlarda sımdı harıcı ekran kartını bı guncellıyım dedım kafama estı bırde amd hep uyarı verıyordu halbukı ben amd ekran kartını kullandıgımı bılmıyodum guncelleyınce  baktımkı harıcı ısımı nı hatırlamadıgım ekran kartını dun guncelledım fakat guncellemeden sonra tuhaf olaylar oldu onlan bırlıkte windows 7 nın guncellemesı olan Microsoft Office Professional Plus 2013 guncellemesı yaptım bır hafta once gelmıstı sonra oyunda daha dusuk fps almaya basladım 140 ken Superfıghters deluxe dıe bır oyunda (2D Pıxel) 8 9 fps aldım menüdeyken ve sonra anıden mavı ekran verdı ondan sonra ben amd nın catalyst centerının yok oldunu gordum onu yukleyım derken amd oyun evolved seyını yukledım sonra ıse orda baktımkı csgo yu full de oynarsın dıyordu bende lowda oynuyordum sonra degısımı fark edınce amd nın daha ıyı oldunu anladım fakat sorunun cpu da oldunu anlayana kadar sonradan anladımkı vıdeo ızlenmıyo cok kasıyordu pc bostayken cpu 80 90 50 60 gıbı gıdıyordu suanda bosta öleydı 20 den 40 a fırlıyordu bıan formatta atamıyorum gecen sene atılıyordu bir kucuk tustan sımdı olmuyor. Cpu nun cogunu sistem kesitleri kaplıyor bu sonradan geldı guncellemeden sonra korkuyorum oncedende böle oldu cok kasıyordu pc para verıp yaptırdık ama ozaman hıcbısı yapmadan olmustu fan falan cok zorlanıyordu ısınıyordu sogutucum vardı bırda arada sırada mesala setup kurarken ekran sıyah oluyordu sonra setup seyı gelıyordu sonra secenege tıklayınca tekrar sıyah olup wındows ekranına gelıyordu oyundada bu oluyordu yardımlarınıza acıgım epostam:eek:[email protected] mesaj burdanda ordanda atabılırsınız sımdıden tesekkurler Sistem özelliklerim;
 Marka & Model Lenovo G570 Dizüstü Bilgisayar
İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Basic
İşlemci türü Intel® Core™ i5-2410M (2.30GHz, 3MB) 3M Cache, 2.30 GHz
Dahili sürücü 500 GB
Dahili bellek 4 GB DDR3
Ekran boyutu 15.6″ HD 16:9 Geniş Ekran
Ekran çözünürlüğü 1366 X 768
Grafik kartı ATI Radeon™ HD 6370M 1 GB Harici Ekran Kartı
Harici G/Ç bağlantı noktaları 4XUSB 2.0,VGA,RJ45,CARD READER
Bellek kartı aygıtı 
Web kamerası 2.0M
Hoparlörler ve mikrofon MIC,SPK
Klavye / Mouse TOUCH PAD
Ağ arabirimi 10/100M
Geniş bant kablosuz Lenovo BGN
Ürün ağırlığı 2.7 kg
Ürün boyutları (G x D x Y) 376.8mmx249.8mmx17.3 = 34.9mm
Güç kaynağı türü AC Güç Adaptörü
Pil türü 6 hücreli
Garanti 2 yıllık granti
Ürünle gelen yazılım Power2GO 5.5 (w/o and w/BD optical support)
McAfee
YouCam
VeriFace 3.7
ReadyComm 5.0 (Backup not install)
OneKey Rescue System 7.1
Lenovo Energy Management Software 6.x
WinDVD(For Home Basic/Starter w/o BD Optical)(except CN)
Bing Bar
Windows Live essential (Live Suite+ToolBar+Portal)
Lenovo DirectShare 1.0
Office Professional 2010 Trial 60 günlük
Adobe Reader (backup not install)
PlayMovie(For BD ODD and Win7Professional & Home Premium & Ultimate)
PC Doctor
EE2.0 ;Lenovo Games Console (Only in EN/German OS)
Ürün rengi Koyu Kahve

KS

orcunsarii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: CPU SORUNU

Teknosoftyazılım' Alıntı:
Kanka özet geçsen :)

abi özetle benım ekran kartı ve windowsun kendı guncellemesınden sonra cpu fena sekılde arttı ve ekran arada sıyahlasıyo oyuna gırınce falan cpu da en cok sıstem kesıntılerı kaplıyo buda kastırıyo yardım et lutfen

Görup neden yorum yapmıyorsunuz

E

expert

Guest

Ekran Kartı driver sil yeniden yükle
Sisteminin de chipset driverlarını güncelle
İşlemci için de kasayı açabilirsen temizlik yap macunu yenile

KS

orcunsarii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekran Kartı driver sil yeniden yükle
Sisteminin de chipset driverlarını güncelle
İşlemci için de kasayı açabilirsen temizlik yap macunu yenile

benımki labtop acabılırlermı babamlar bılmemde ekran kartı drıver larını guncellıyom tum drıverları 22 tane guncel olmayan varmıs

E

expert

Guest

Hepsini güncelle eğer bilmiyorsan hiç Elleme
Cpu sorunu ekran kartı geçiş yapmayınca cpu ya yükleniyor sende böyle oluyor büyük ihtimalle
Eger driverlar güncel olunca düzelmezse temiz kurulum yapman gerekecek yani format p

KS

orcunsarii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hepsini güncelle eğer bilmiyorsan hiç Elleme
Cpu sorunu ekran kartı geçiş yapmayınca cpu ya yükleniyor sende böyle oluyor büyük ihtimalle
Eger driverlar güncel olunca düzelmezse temiz kurulum yapman gerekecek yani format p

Aga ama duzelmedi galiba hala bosta 20 cpu guncelledim driver bi uzun blututlu yu yapmadim bide 2 tanesi hata verdi bukadarda format nasil atacaz yaa eskiden guc dugmesinin yanindaku yerden atiliyordy sindu atilmiyo

E

expert

Guest

Format için biraz bilgi gerekli en iyisi bir pc ci ye götürüp temiz format attırman lazım w10 kronik sorun bu sorun ekran kartından da yapıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri