İşlemci debug led yanıyor pc açılmıyor

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Arkadaşlar az önce flashback ile bios son sürüme güncelleyeyim dedim bastıktan 5 saniye sonra pc açıldi ve cpu ledi yanıyor pc açılmıyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Arkadaşlar az önce flashback ile bios son sürüme güncelleyeyim dedim bastıktan 5 saniye sonra pc açıldi ve cpu ledi yanıyor pc açılmıyor.
Overclock yapıyor muyudunuz ve bios güncellemesi esasında elektrik gittimi ya da voltaj oynaması oldu mu?

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Overclock yapıyor muyudunuz ve bios güncellemesi esasında elektrik gittimi ya da voltaj oynaması oldu mu?
Overclock yoktu bios güncellenmesinde gitmedi elektrik zaten usbyu flashback bios portuna taktım 2 saniye sonra pc açıldı ve cpu debug led yanmaya basladi.Cmos pilini cikardim hala ayni.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Daha önce benzer işlemi yaptınız mı ve ne kadar sürdü? İyi ihtimal hata oldu kendini korumaya aldı. Sök tak işe yqtayabilir. Kötü ihtimal bios yazarken hata oldu, servise gitmesi lazım. Bildiğim bunlar, belki başlarının farklı önerileri vardır.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Yeniden BIOS sürümü indirip tekrar BIOS yükleyin. BIOS indirirken anakart modelinin doğru olduğuna emin olun. Flashback ile çözemezseniz servise göndermek sanırım tek çare.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri