Çözüldü İşlemci Değişiminden Sonraki Gelen Garip Ses? Yardım Edin!

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda işlemecimi yükselttim fakat bu işlemden sonra kasanın içerisinden gelen ara ara nükseden değişik bir cızırtı sesi gelmeye başladı ve bu yükte olsun olmasın farketmeksizin masaüstündeyken dahi ses geliyor.

Ne olduğunu anlayamadım araştırdım fakat bulamadım biosla alakası olur diyenler var temassızlık yapıyor diyenler var ama işlemcide temassızlık sorunu olsa zaten çalışma gibi bir durum söz konusu olmaz bilir kişiler bir yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda işlemecimi yükselttim fakat bu işlemden sonra kasanın içerisinden gelen ara ara nükseden değişik bir cızırtı sesi gelmeye başladı ve bu yükte olsun olmasın farketmeksizin masaüstündeyken dahi ses geliyor ne olduğunu anlayamadım araştırdım fakat bulamadım biosla alakası olur diyenler var temassızlık yapıyor diyenler var ama işlemcide temassızlık sorunu olsa zaten çalışma gibi bir durum söz konusu olmaz bilir kişiler bir yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Hocam başıma gelmedi lakin emin misiniz sesin işlemciden geldiğine, yakın zamanda bende PSU sandım harddiskin biri arızalanmış sürtüyormuş içindeki parça, yanyana olduğundan yanılttı boş yere servise gitti

KS

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam işlemci değiştikten hemen sonra başladı yani diğer parçlarımda o ana kadar öyle bir ses almadım hiç

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam işlemci değiştikten hemen sonra başladı yani diğer parçlarımda o ana kadar öyle bir ses almadım hiç
Doğrudur hocam fakat kasa açıldı o süreçte ufak tefek bir temassizlik ya da kule tipi varsa onun sesi bile yanıltabilir sizi bu ihtimali de değerlendirelim diye söyledim, bizzat yanıldım videosu da vardı kimse farketmedi HDD olabileceğini

Yunusca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Terman macun, Anakart üstünde bir yere ya da işlemci soketine damladıysa o da yapıyor olabilir.

KS

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
şuan bilgisayarım çalışıyor işlemcide bir sorun olsa illaki çıkardı işlemcimi teste sokmak istiyorum hangi programla yapabilirim bunu

KS

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Terman macun, Anakart üstünde bir yere ya da işlemci soketine damladıysa o da yapıyor olabilir.
hocam sokete gelmediğinden eminim fakat anakarta gelmiş olabilirmi bilemiyorum üstünde gelen termal macun ile direk olarak oturttum çok taşacak bir macun yok zaten

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
amdnin kutusunda gelen stok soğutucu
Hocam yerinizde olsam emin olurdum şunun için söylüyorum değerler şayet normalse sıcaklık kullanım konusunda buradan fiziki sorunu çözmemiz biraz zor, yerinizde olsam işlemciyi sök tak yapardım lakin AMD olduğu için dişlerden korkuyorum sorumlusu olmak istemem. Alternatif bir fikir çıkarsa ona da bakabiliriz, yanılma olmasın diye bu fikri sundum. Zaten emin olursaniz da bileşen hangisiyse servise göndermeniz en sağlıklısı olacaktır

KS

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
buldum neyden geldiğini işlemcinin stok fanından geliyor kasayı açıp baktım ve ses çıktığında işlemci fanını durdurdum ses gitti

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
buldum neyden geldiğini işlemcinin stok fanından geliyor kasayı açıp baktım ve ses çıktığında işlemci fanını durdurdum ses gitti
Çözüldüğüne sevindim hocam, ben yandım siz yanmayın:) geçmiş olsun
Ses kesilmez ve kule tipi soğutucu düşünürseniz öneri yapabilirim

KS

refik ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
sesin gelmesi gıcık eski ryzen 3 1200 den kalan fanı takarım çünkü onda böyle bir sıkıntı yoktu ama termal macunum yok :( o yüzden şuanlık bekliyecek ama yinede uygun bütçede fiyat performans bir cpu soğutucu önerinizi alırım

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kendi kullandığım ürün: görüntü olarak 10/10 performansı da kafadan 15 derece farkedecegini düşünüyorum
Bu da uğur hocamın önerilerinden performans konusunda iyidir kesinlikle üzmez:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri