işlemci fanı yavaş çalışıyor(ÇÖZÜLDÜ)

sefakrgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba işlemci fanı daha düne kadar normal bir hızla çalışıyordu ama bugün açtığımda bi duruyor bi çalışıyor ama bilgisayar açılıyor sorun ise işlemci soğumuyor bilgisayarı ilk açtığımda normal bir hızda dönüyor ama masaüstü gelince yavaşlıyor işlemci ile fan arasında termal macun yok lütfen bir çözüm hocam

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: işlemci fanı yavaş çalışıyor

Merhaba, acaba bios tan fan ayarları değişmiş olabilir mi bir kontrol et istersen

KS

sefakrgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

smart38' Alıntı:
Merhaba, acaba bios tan fan ayarları değişmiş olabilir mi bir kontrol et istersen

Hocam Ben Kasamın içini temizledim fanı felan ve bilgisayarı açınca normal hızda dönmeye başladı bir gün sonra böle bişi geldi başıma ve biosa giriyorum ayarlar dan anlamıyorum ama açıldığında bilgisayar biosa girmemi istedi ve herhalde fanla ilgili bir değişiklik yaptı ama ne olduğunu bilmiyorum bende kaydet deyip çık dedim ne olduysa o anda oldu

KS

sefakrgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PCMaster' Alıntı:
güç bağlantısını bir kontrol et dostum kablonda sorun olmuş olabilir. fanın tamamen durması sıkıntı. bios pilini çıkart 1 dk kadar bekledikten sonra tak bios ayarları sıfırlanır.

hocam ilginiz için saolun fanı açtım ve millerine bilyelerine makina yağı damlattım şuan sıfır sıkıntı düzeldi yağı kurumuş açtığımda yag kurumuş böle topak şeklinde olmuş milin dönmesine engel oluyodu şimdi gayet iyi çalışıyor tekrardan teşekkürler

KS

sefakrgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Temizledim cok guzel bir sekilde hocam suan cok guzel sekilde canavar haline geri geldi hocam sastim yani 2500 tl ye topladim bole bisi olmasini hic dusunmemistim her 2 ayda bur temizlerim ama fanin mil ve bileyelrinin yagini tazelemek aklima bile gelmiyordu o cikan topagi gormeniz lazim hocam Allaha sukur duzeldi saolun her sey icin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri