işlemci ısınması ve yayında donması

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
merhabalar bende i5 8400 işlemcisi var ve stock soğutucusu ile yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. daha öncesinde bu sistemde yayın açmışlığım var ve bir sorun yaşamamıştım gerek fps düşmesi gerek takılma yoktu ama 2 haftadır çok fazla sorun yaşamaya başladım league of legends gibi düşük sistem oyunda bile yayın açtığımda oyun 270 fps ten 90 fps e düşüyor bunun dışında geçen günlerde apex legends girip yayın açmak istedim oyun 130 küsür fps den 80 e düştü ve yayını kontrol ettiğimde sanki 3 - 10 fps alıyormuşum gibi gözüküyor. macun değiştirdim işlemci sıcaklığına baktım pubg girerken 78 derecelerde yayın açıp baktım 93 dereceye fırladı yayın yine sanki 5 fps de oynuyomuşum gibi takıla takıla ilerledi farklı bir platformda yayın açtım yine aynı. Özet olarak yaşadığım sorun işlemcinin çook fazla ısınması ve yayınlarda yayınımın dona dona ilerlemesi
sistem özelliklerim
işlemci i5 8400
ekran kartı gtx 1060 6gb
2400mhz 2x8 16 gb ram
asus tuf h310m plus gaming anakart
sistemde ssd ve hdd var farketmiyo ssd de yüklü oyunu bile oynasam aynı sorun

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Mfurki Şanlı' Alıntı:
bilgisayarının temiz mi termal macununu yenilendin mi

evet temiz ve macun yenilemesi yaptım HT-WT160 adında bi macun kullandım denemek için öncesinde 92 derece aldığım pubg de 80 leri gördüm 90 lara çıkmadı ama yayında hem fps de hemde yayındaki kasma sorunu hala devam ediyor. 120 lerden 80 e düştü fps yayını ise 720p de vermeme rağmen ara ara takılmaları devam ediyor hissiyat olarak sanki 15 fps de oynuyormuşum gibi

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soğutma işlemi için ne kullanıyorsunuz ? Kasanızın iç hacminden dolayı ısınmada olabilir bunuda göz önünde bulunduralım.Ayrıca termal macunu kaliteli bir markadan alarak demeyin lütfen.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri