İşlemci Kullanımı %100 E Çıkıyor

GAMERING

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.

Sistemim şu şekilde

İşlemci: amd ryzen 5 5600

Anakart: asus prime b450 MK 2

Ekran kartı: palit jetstream rtx 4060 ti 16 gb

Ram: corsair vengeance pro 16 gb 3200 mhz

psu: 650 w 80

Sorunum şu özellikle god of war oynarken 80-90 fps ortalama ile akarken bir anda işlemci kullanımı %100 e çıkıyor ve fps 12 lere kadar düşüyor çok olmasa da aynı sorun spiderman remastered da oluyor yani genellikle PlayStation oyunlarında oluyor oyunları ultra gtafiklerde 1080p çözünürlükte oynuyorum işlemci kullanımlarım çok yüksek oluyor cyberpunk, forza,rdr gibi oyunlarda buna dahil 4060 ti ayın 5600 e zaten çok aşırı olmasada darboğaz yaptığını biliyorum fakat bu kadar da zorlayacağını tahmin etmezdim bunun ne gibi bir çözümü olabilir acaba yardımcı olurmusunuz öncelikle yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek pc ye format atacağım bu da işe yaramazsa napıcam bilmiyorum.

KS

GAMERING

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.

Sistemim şu şekilde

İşlemci: amd ryzen 5 5600

Anakart: asus prime b450 MK 2

Ekran kartı: palit jetstream rtx 4060 ti 16 gb

Ram: corsair vengeance pro 16 gb 3200 mhz

psu: 650 w 80

Sorunum şu özellikle god of war oynarken 80-90 fps ortalama ile akarken bir anda işlemci kullanımı %100 e çıkıyor ve fps 12 lere kadar düşüyor çok olmasa da aynı sorun spiderman remastered da oluyor yani genellikle PlayStation oyunlarında oluyor oyunları ultra gtafiklerde 1080p çözünürlükte oynuyorum işlemci kullanımlarım çok yüksek oluyor cyberpunk, forza,rdr gibi oyunlarda buna dahil 4060 ti ayın 5600 e zaten çok aşırı olmasada darboğaz yaptığını biliyorum fakat bu kadar da zorlayacağını tahmin etmezdim bunun ne gibi bir çözümü olabilir acaba yardımcı olurmusunuz öncelikle yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek pc ye format atacağım bu da işe yaramazsa napıcam bilmiyorum.

Arkadaşlar pc yi format atınca sorun düzeldi aynı sorunu yaşayanlar olursa bu şekilde çözebilirler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri