İşlemci Oyunlarda Çok Isınıyor.

abidinok

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yakın zamanda işlemci ve ekran kartımı değiştirdim. Ryzen 5 3500x ve Msi 1660 Gaming X'den Ryzen 5 5600 ve Inno3d Rtx 3070 İchill x4'e geçiş yaptım. İşlemci Cinebench, OCCT gibi testlerde %100 yükte 75 derecelerdeyken oyuna girince %50 yüklerde 90 - 92 dereceleri görüyor. Tabi bu durumda ekran kartı sıcaklığı 67 - 70 derece civarlarda oluyor, ekran kartı kendini soğutuyor ama çıkan sıcak hava işlemciyi ısıtıyor. Kasanın hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum, önde 3 fan giriş, arkada 1 ve üstte 2 fan çıkış var. CPU soğutucum Aerocool Mirage 5 kule tipi soğutucu. Bütün bu bilgiler ışığında; daha büyük ve iyi bir kule tipi soğutucuya mı geçmeliyim, sıvı soğutma mı almalıyım? Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
676
O soğutucunun ,o işlemciyi soğutabilmesi lazımdı. 5 ısı borusu var. Alüminyum kanatçık kütlesi de fena değil. Montajı ve macunu tekrar bi kontrol edin,derim.

KS

abidinok

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O soğutucunun ,o işlemciyi soğutabilmesi lazımdı. 5 ısı borusu var. Alüminyum kanatçık kütlesi de fena değil. Montajı ve macunu tekrar bi kontrol edin,derim.
Ben de öyle düşünmüştüm kontrol ettim. Hatta söküp tekrar montajladım ve Thermal Grizzly Hydronaut termal macun aldım onunla montaj yaptım ama aynı. Hem belirttiğim gibi, oyunda değilken %100 yükte 75 dereceleri geçmiyor yani soğutucu işini yapıyor ama sanırım ekran kartı fazla sıcaklık yayıyor.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
676
E.kartının bu kadar aşırı bi sıcaklık yayıpda ,kasa içindeki havayı bu kadar ısıtabilmesi,açıkçası bana abartılı geldi.

Anlarız.

Kasa yan kapağını açın Bi de o şekilde ,oyunda deneyin Bakalım işlemci yine o kadar ısınacakmı.

KS

abidinok

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
E.kartının bu kadar aşırı bi sıcaklık yayıpda ,kasa içindeki havayı bu kadar ısıtabilmesi,açıkçası bana abartılı geldi.

Anlarız.

Kasa yan kapağını açın Bi de o şekilde ,oyunda deneyin Bakalım işlemci yine o kadar ısınacakmı.
Yan kapak açık oynayınca 75 derecelerde sıcaklık. Açıkçası 3 egzoz fanının sıcaklığı tahliye edememesi bana ilginç geldi.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
676
Esasen ,hava sirkülasyonu iyi olan bi kasada ,sıcaklıklar, yan kapağın açık olmasından daha düşüktür. Ama sizde ,maalesef çok kötü demek ki.
Bi de aslolan egzost fanları değildir Emme fanlarıdır. Emm fanları sayıca, egzost fanlarıbdan fazla olmalıdır.
Ama sizde ,eğer doğru yazdıysanız 3 egzost fanı var Peki emme kaç tane.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri